رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت گفت: ساخت و ساز در زمینهای نسقی به عنوان ساخت و سازهای غیر مجاز در کل کشور مطرح می باشد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، رضا رسولی افزود: متاسفانه اخیرا حتی  در بسیاری از زمین های سند دار هم ساخت و ساز بصورت غیر مجاز مطرح شده و  این دیدگاه در حال تسریع است.

وی با اشاره به اینکه مناطق چهار و پنج شهرداری رشت بیشتر با اینگونه ساخت و سازها در گیر هستند تصریح کرد: شهرداری منطقه دو به نسبت دیگر مناطق کمتر با این مشکل مواجه است .

وی بیان کرد: در گذشته و در یک مقطع زمانی  مجوز ساخت و ساز در املاک نسقی بر اساس یکسری ضوابط صادر شده بود اما مجددا این موضوع با مخالفت مواجه و در ادامه از دادن امتیاز آب و برق و گاز به ساختمانهای نسقی جلوگیری گردید.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت افزود: بنده با ساخت و سازهای غیر مجاز مخالفم اما برخی تمام سرمایه اندک خود را جمع می کنند تا سرپناهی داشته باشند و ندادن امتیاز آب، برق و... به آنان برایشان مشکل ساز می شود.

وی با اذعان به اینکه  در حال حاضر با دستورالعمل جدیدی که مطرح شد ساخت و سازهای نسقی مجددا قوت گرفته است گفت: یقینا چنین ساخت و سازهایی نیز موجب بی نظمی و هرج و مرج و افزایش سکونتگاههای غیر رسمی خواهد شد.

رسولی با اشاره به اینکه امروزه زمزمه هایی در خصوص خلاف سازی در زمینهای دارای سند نیز مطرح است تصریح کرد: با دستورالعمل اعلام شده ممکن است برخی در زمینهای دارای سند  نیز به دنبال خلاف سازی بروند تا از پرداخت به نظام مهندسی و...امتناع کنند.

وی افزود: در نشست های آینده کمیسیون عمران شورای رشت از معاونت عمرانی استاندار و دیگر مدیران مربوطه  جهت بررسی این مبحث دعوت خواهیم نمود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج