در پی دریافت شکایات مردمی از وضعیت جایگاه زباله، کارشناسان پایش حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه از محل دفن زباله ها در منطقه روستایی کشل آزاد سرا بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، جعفر میرزایی گفت: در روزهای اخیر مراجعات و شکایات مردمی در خصوص وضعیت جایگاه زباله شهرستان باعث شد  تیمی از کارشناسان پایش این اداره به محل اعزام شوند تا از نزدیک وضعیت جایگاه مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: متاسفانه مشاهدات حاکی از آن است که به دلیل عدم مدیریت مناسب و کنترل ورودی های جایگاه، تعداد زیادی دام اهلی در محل حضور داشت  که این مسئله باعث بروز مشکلات جدی بهداشتی در منطقه شده است.

میرزایی گفت: این گزارش به فرماندار به عنوان رییس کمیته پسماند شهرستان منعکس شده است  و مکاتبات لازم با متولیان حوزه پسماند انجام خواهد شد .

رییس حفاظت محیط زیست آستانه اشرفیه گفت: در حال حاضر روزانه بیش از 30 تن زباله از شهر آستانه وارد این جایگاه می شود و متاسفانه بخشی از جایگاه زباله علی رغم پیگیری های این اداره هنوز محصور نشده است که به همین دلیل زمینه ورود دام های اهلی و سگهای ولگرد از ورودی های اصلی و مناطق محصور نشده، فراهم شده است.

وی افزود:  این اداره به عنوان دبیر کمیته پسماند شهرستان جهت رفع مشکلات بوجود آمده مکاتبات لازم را با متولیان پسماند انجام خواهد داد و تا حصول نتیجه از هرگونه اقدام و تلاش فروگذاری نخواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج