مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مقاوم سازی مدارس و تقویت سیستم‌های امنیتی فضاهای آموزشی نیز در جهت پدافند غیرعامل انجام شد.

 به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، هادی زارع‌پور عصر امروز در همایش پدافند غیرعامل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد که با شرکت ۲۰۰ نفر از فرهنگیان در سالن شهید مطهری یاسوج برگزار شد، اظهار کرد: اجرای برنامه‌های متعدد، توجیه وتبیین، نشست‌های پرسش و پاسخ، اقدامات تبلیغی وهمایش های پدافند غیرعامل برای فرهنگسازی، قرائت منشور پدافند غیرعامل، برپایی نمایشگاه در مدارس و مسابقات از مهم‌ترین برنامه‌های پدافند غیرعامل در آموزش وپرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مقاوم سازی مدارس و تقویت سیستم‌های امنیتی فضاهای آموزشی نیز در جهت پدافند غیرعامل انجام شد.

زارع‌پور افزود: پدافند غیرعامل با مسئولیت دبیرخانه کمیته پدافند غیرعامل از سوی اداره حراست شاهد فعالیت‌های چشمگیری است. کمیته‌های پدافند غیرعامل در آموزش وپرورش استان و ۱۳ منطقه و شهرستان استان تشکیل شده است.

هادی زارع پور گفت: ۸ نفر از فرهنگیان استان برای فراگیری آموزش‌های لازم در این زمینه به ستاد کشوری معرفی شده‌اند.

وی ادامه داد: ۲ دانش آموز کهگیلویه وبویراحمدی از مارگون و لوداب در مسابقه عکاسی پدافند غیرعامل رتبه برتر کشوری کسب کردند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار هم گفت: علم و دانش ریشه و بنیان همه عواملی است که می‌تواند حاکمیت و قدرت ایجاد کند.

فتاح محمدی افزود: مجموعه آموزش وپرورش و عرصه تعلیم و تربیت متولی اصلی توسعه و ترویج علم و دانش است.

وی ادامه داد: همانگونه که دین نیازمند امنیت است مستلزم علم همراه با معرفت هم هست.

معاون سیاسی امنیتی استاندار اضافه کرد: مهم‌ترین تهدید برای یک جامعه جهل است وتولید ایده، علم و دانش یک سرمایه پایدار برای تحول دو ابعاد دیگر است.

وی گفت: تعادل و توازن عامل بازدارنده است که کشورها نسبت به وجود آن حساسیت دارند و علم، دانش و ایجاد قدرت برای امنیت آن وظیفه ای است سنگین که برعهده متولیان تعلیم و تربیت است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری نیز در این همایش گفت: در هفته پدافند غیرعامل در ادارات استان ۶۰ برنامه همایش، کارگاه، مانور ونمایشگاه اجرا می‌شود.

کناری افزود: ۳۵ برنامه به اعضای شورای اداری اعلام و فعالیت‌های تبلیغی متنوع در استان انجام می‌شود.

وی گفت: سابقه پدافند غیرعامل همزمان با زندگی بشر است و در تمام دوران‌ها یک ضرورت انکارناپذیر بوده است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گفت: حضور پیش از حد اعضای خانواده‌ها در فضای مجازی تهدیدی بزرگ برای روابط عاطفی است که باید به آن توجه کرد.

وی ادامه داد: از ۱۱ کارگروه فعال در استان کارگروه سایبری فعالیت‌هایی را در زمینه فضاهای مجازی و تهدیدات آن آغاز کرده است.

کناری اضافه کرد: طرح جامع پدافند غیرعامل با اولویت دارایی‌های استان در ادارات در حال انجام است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج