معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پدافند غیرعامل از موثرترین و بهترین روش‌های دفاعی در مقابل تهدیدات دشمن است.

به گزارش خبرگزاری موج، علی تاج الدینی در جمع مدیران گهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: داشتن تدبیر دفاعی و ایجاد امکانات مناسب و براساس منویات مقام معظم رهبری و انجام فعالیت در راستای پدافند غیرعامل برای ما یک تکلیف است.

وی با اشاره به انواع ترفندها و روش‌های شبیخون فرهنگی، افزود: پدافند غیرعامل نیاز حیاتی یک جامعه است و برای موفقیت و پیروزی در این پدافند، دشمن شناسی مهم‌تر از خود دشمن است و باید با شناخت روش‌های حمله دشمن علیه آن برنامه‌ریزی کنیم.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان ضرورت آگاهی ‌بخشی به مدارس و آحاد جامعه در زمینه‌ پدافند غیرعامل، اضافه کرد: پدافند غیرعامل از مؤثرترین و بهترین روش‌های دفاع در مقابل تهدیدات دشمن است و فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی در به‌ کارگیری اصول و ضوابط این امر می‌تواند باعث کاهش آسیب‌پذیری در این زمینه شود.

تاج الدینی پدافند غیرعامل را دفاع در برابر دشمن بدون ابزار نظامی عنوان کرد و یادآور شد: امروزه دشمن مهم‌ترین سرمایه هر کشور که منابع انسانی کارآمد آن جامعه است را با عملیات مختلف و ترفندسازی مورد هدف قرار می‌دهد.

وی ابراز کرد: پدافند غیرعامل باید به بهترین و مناسب‌ترین شیوه خطرات و بلایا را از جامعه دور کند و به نوعی با نگاه جدی و کارآمد به پدافند غیرعامل می‌توان بهترین و آرام‌ترین روش دفاع را انتخاب کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج