استاندار هرمزگان گفت: دو پروژه بزرگ اقتصادی پالایشگاه هرمز در سواحل مکران در شهرستان جاسک و پتروشیمی پاک بندرعباس توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در هرمزگان احداث خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از استانداری هرمزگان، فریدون همتی در نشست بررسی و پیگیری احداث پروژه های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در هرمزگان، بیان کرد: برای احداث و اجرایی شدن پروژه‌های مهم و بزرگ در راستای ایجاد اشتغال و آبادانی استان هرمزگان به خصوص سواحل خلیج فارس و دریای عمان توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) باید سرعت روند صدور مجوزها را بالا برد تا این پروژه ها سریع تر فعالیت خود را آغاز کنند.

وی ادامه داد: احداث پالایشگاه هرمز در سواحل مکران در شهرستان جاسک از جمله این پروژه‌هاست که موجب توسعه هرچه بیشتر این منطقه می‌شود که نیاز به همکاری بیشتر دستگاه های اجرایی استان برای صدور مجوز و آغاز عملیات اجرایی دارد.

استاندار هرمزگان برنامه‌ریزی برای احداث پتروشیمی در بندرعباس را نیز دیگر اقدام خوب و مؤثر ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در هرمزگان برشمرد و بیان داشت: ما وظیفه داریم کمک کنیم تا مقدمات احداث این پروژه ها فراهم شود.

همتی تصریح کرد: پروژه پتروشیمی پاک در کنار پالایشگاه ستاره خلیج فارس در بندرعباس احداث می‌شود که موجب تکمیل زنجیره پالایشگاه ستاره خلیج فارس و پالایشگاه هرمز خواهد شد.

وی گفت: دو پروژه بزرگ اقتصادی پالایشگاه هرمز و پتروشیمی پاک بندرعباس توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در هرمزگان احداث خواهد شد که بسیار حائز اهمیت است و موجب ایجاد اشتغال و ارزش افزوده و درآمدزایی خواهد شد.

استاندار هرمزگان با تاکید بر اینکه عملیات اجرایی این پروژه ها باید هرچه سریع‌تر آغاز شود، اظهار داشت: دو پروژه مهم پالایشگاه هرمز و پتروشیمی بندرعباس اثرات منطقه ای و جهانی مهمی در پی خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج