مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی گفت: جلسه راهبردی طرح تفصیلی شهر جدید علوی با حضور دست اندرکاران راه و شهرسازی در دست بررسی است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از  راه و شهرسازی هرمزگان، ابراهیم رستم گورانی مدیر شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان ضمن اشاره به این موضوع که طرح جامع شهر جدید علوی در سال 1392 به تصویب شورایعالی شهرسازی و معماری ایران رسیده است، گفت: طرح تفصیلی شهر جدید علوی، توسط شرکت شهرهای جدید و با نظارت راه و شهرسازی هرمزگان در دست تهیه است.

وی افزود: شهرجدید علوی در موقعیت 22 کیلومتری شمال غربی بندرعباس با اهداف جذب سرریز جمعیتی از شهربندرعباس، اسکان جمعیت شاغل درصنایع غرب بندرعباس (آلومینیوم فولاد،اسکله شهید رجایی،پالایشگاه و...)، افزایش عرضه اراضی شهری و در نهایت مهار رشد بی رویه قیمت اراضی شهری وایجاد فرصت های جدید شغلی از طریق گسترش فعالیتهای بخشی درکوتاه مدت مکان یابی شده است. 
گورانی با بیان اینکه وسعت شهر علوی برابر 1000هکتار با پیش بینی جمعیت 100 هزار نفر برآورد شده است، تصریح کرد، با توجه به ساختار قوی بخش خدمات و ساختار ضعیف بخش صنعت دراستان و پیش بینی رشد بالای صنعت تا افق 1405، شهرجدید علوی می تواند با قرار دادن کارگاه های کوچک و زود بازده موجب تحقق پیش بینی طرح های فرادست شود. 
وی افزود: از آنجایی که نظم بخشی به ساخت و سازهای شهری از طریق ایجاد ساز و کارهای قانونی و با توجه به گسترش پویش شهرنشینی اتفاق می افتد، می تواند مهمترین هدف شهرسازی و طرح های تفصیلی تلقی شود. از این رو طرح تفصیلی شهر علوی با این رویکرد و با حضور کارشناسان شهرسازی، شهرجدید علوی و مهندسین مشاور مورد بررسی قرار گرفته است. 

گورانی عنوان کرد: از آنجایی که یکی از دستاوردهای مهم تهیه طرح تفصیلی زیست پذیری و کیفی‌سازی‌ زندگی در شهرهاست ابراز امیدواری کرد، طرح تفصیلی شهر جدید علوی بتواند در راستای حل مشکلات شهر بندرعباس و همچنین مسائل صنایع غرب موثر واقع شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج