مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان درمراسم نمادین هفته پدافند غیرعامل، از اجرای این مانور در کلیه مدارس استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، خدانظر دریکوند صبح امروز در جمع دانش آموزان دبیرستان بهار ناحیه دو خرم آباد  آسیب پذیری مردم را در حوادث و بلایا یک آسیب جدی برشمرد و افزود: باید این فرهنگ در جامعه نهادینه شود که مردم در مواقع بحرانی کمک کنند تا امدادگران و مسئولین ذیربط بتوانند اقدامات کمک رسانی و امداد را انجام دهند.

وی تصریح کرد: در بسیاری از حوادث تجمع بیش از حد مردم کار امداد رسانی را با مشکل مواجه می کند و عملا ً خود زمینه ساز مشکلات بیشتری می شود.

دریکوند فضاهای مجازی را آسیب دیگری برشمرد که  جوانان و نوجوانان را تهدید می کند و ادامه داد: مدیریت اصولی بر این فضاها می تواند مانع از آسیب های احتمالی شود. 

وی تاکید کرد: برخی از بازی های اینترنتی و فضاهای مجازی ممکن است با هویت و فرهنگ ایرانی اسلامی ما مغایر باشد و باید این آگاهی به دانش آموزان داده شود تا بتوانند از آسیب های آن در امان بمانند.

دریکوند تاکید کرد: هیچ فرهنگی در جامعه نهادینه نمی شود ؛مگر اینکه از مدرسه و با دانش آموزان شروع شود.

وی به بی‌تحرکی و چاقی دانش آموزان هم اشاره کردو افزود: ورزش نکردن، استفاده از تنقلات و غذاهای غیر سالم تهدید ی جدی برای دانش آموزان است و باید در این رابطه بیشتر فرهنگ سازی شود

دریکوند افزود: عدم استحکام مدارس و تخریبی و غیر مقاوم بودن قریب به 30درصد از مدارس معضل دیگری است که می تواند آسیب را در مواقع بحران دوچندان کند و باید در این زمینه هم مسئولین و متولیان کمک کنند تا آموزش و پرورش بتواند به نوسازی و مقاوم سازی مدارس بپردازد.

پدافند غیرعامل

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در پایان سخنان خود بر این نکته تاکید کرد که انجام مانور پدافند غیر عامل در مدارس می تواند حساسیت ها را بالا برده و توجه و آگاهی را در این خصوص افزایش دهد .

گفتنی است که در این مانور که معاون سیاسی ؛امنیتی و اجتماعی و مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری، رئیس و کارکنان حراست آموزش و پرورش لرستان، مدیر، معاونین و جمعی از کارکنان ستادی آموزش و پرورش ناحیه دو نمایندگان دستگاههای اجرایی و اصحاب رسانه حضور داشتند، نیروهای اورژانس، آتش نشانی و هلال احمر با مشارکت دانش آموزان به اجرای مانور پرداختند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج