مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به پذیرایی روزانه از ۱۰۰ هزار نفر از زوار اربعین در موکب‌های وقفی گفت: ظرفیت اسکان شبانه بین 4 تا 5 هزار نفر نیز در این موکب‌ها فراهم‌ شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، حجت‌الاسلام آیت‌الله عباسیان با اشاره به آمادگی پذیرایی روزانه از 100 هزار نفر از زوار عتبات عالیات در استان، عنوان کرد: این پذیرایی‌ها گاهی با یک لیوان چای یا آب و گاهی هم با توزیع غذای گرم انجام می‌شود.

عباسیان افزود: در موکب‌های برپاشده برای پذیرایی از زوار عتبات عالیات در استان کرمانشاه روزانه 50 هزار نفر اطعام می‌شوند و ظرفیت اسکان شبانه بین چهارتا پنج هزار نفر در موکب‌های وقفی استان کرمانشاه فراهم‌شده است.

وی گفت: برای اسکان و پذیرایی از زوار عتبات عالیات در امامزاده احمد سنقر، امامزاده باقر بیستون با همکاری ارتش، موکب چالابه، موکب سیدالشهدا در ماهیدشت (با ظرفیت اسکان دو هزار نفر) و بقعه احمد ابن اسحاق برنامه‌ریزی‌شده است.

عباسیان با اشاره به برپایی دو موکب از محل موقوفات در شهرستان قصرشیرین، بیان کرد: یکی از این دو موکب در ورودی شهرستان قصرشیرین و با همکاری اوقاف استان آذربایجان غربی برپاشده و روزانه پذیرای 20 تا 30 هزار نفر از زوار عتبات عالیات خواهد بود.

این مسئول اضافه کرد: دومین موکب وقفی برپاشده در شهرستان قصرشیرین در مسجدی در مرز خسروی برپاشده که در این موکب تنها پذیرایی با آب، چای و... را خواهیم داشت و اطعام با غذای گرم به دلیل عدم موافقت نیروهای امنیتی به دلیل قرار گرفتن در مرز در این موکب انجام نخواهد شد.

وی اضافه کرد: در موکب‌های وقفی برپاشده در شهرستان قصرشیرین برای پذیرایی روزانه بین 70 تا 80 هزار نفر از زوار عتبات عالیات برنامه‌ریزی‌شده است.

عباسیان اضافه کرد: همچنین بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده نزدیک ۵۰ نفر از مبلغین در مواکب برپاشده برای اربعین مشغول تبلیغ خواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج