رییس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به سختی کار خبرنگاری، از خبرنگاران خواست تا با حفظ حرمت قلم، زیباییهای سفر اربعین را به جهانیان نشان دهند.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، مسعود بصیری در کارگاه تخصصی خبرنگاران عاشورایی گیلان، اظهار کرد: هیچ قیمتی برای فروش و شرافت قلم وجودندارد، همه چیز باید با لبخند انعکاس یابد.

وی با بیان اینکه خبرنگاران به زائران جهان تشیع در سفر اربعین بگویند که وقتی وارد خاک عراق شدند، مهمان عراقی ها هستند و باید با صعه صدر مشکلات را زینب وار تحمل کنند.

بصیری با تاکید بر رعایت موارد اخلاقی خبرنگاران، گفت: در روز اربعین دو میلیون رسانه وارد عراق میشوند و رسانه های ما باید به زائران جهان تشیع بگویند که اربعین نماینده جهان اسلام است.

وی با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن عاشورا و اربعین، تصریح کرد: حسین(ع) نباید فراموش شود، فراموش کردن حسین(ع)،  فراموش کردن جهان اسلام است.

مسئول بسیج رسانه کشور در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: قلم حرمت دارد، و قسم خداوند به قلم در قرآن مجید، جزو معدود قسم هاست.

وی افزود: نکند عملکرد خبرنگار طوری باشد که با قلم خود دیگران را وارد بهشت کنند و خودش به خطا برود.

وی با اشاره به سختی کار خبرنگاری گفت: خبرنگار باید بقیه عمر خود را در آرامش زندگی کنند و دارای بیمه و سایر خدمات رفاهی باشند و وظیفه دولت است که برای تامین رفاه زندگی خبرنگاران برنامه تدوین کنند.

به گزارش موج، سفر اربعین از طرف بسیج رسانه گیلان با استقبال خبرنگاران به ویژه خبرنگاران جوان مواجه شده است.

خبرنگاران گیلانی  11 آبان مهمان کشور عراق هستند.

گفتنی است؛ قرار است پیاده روی زائران قبل از رسیدن به حرمین مطهر، پوشش رسانه ای داده شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج