دبیر هیات سوارکاری استان گلستان گفت: هفته سوم مسابقات اسب‌دوانی کورس پائیزه کشور عصر امروز در مجموعه سوارکاری آق‌قلا برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حکیم ایگدری در آق‌قلا درباره برگزاری هفته سوم کورس پائیزه اظهار داشت: رقابت‎های هفته سوم مسابقات سوارکاری تابستانه کشور عصر امروز در مجموعه سوارکاری شهرستان آق‌قلا برگزار شد.

وی افزود: در این هفته از مسابقات که از ساعت یک بعدازظهر آغاز شد، چابکسواران با 62 راس اسب در 6 دور یک‎‌هزار و یک‌‎هزار و 200 متری باهم رقابت کردند.

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان تصریح کرد: در پایان این هفته در مجموع 628 میلیون و 500 هزار ریال جایزه نقدی به چابک‌سوران، مربیان و مالکان اسب‎های برتر این هفته پرداخت شد.

ایگدری اظهار کرد: در پایان این هفته از رقابت‌ها محمد خوجملی با اسب های شهراد و اوزان، رامین قهرمانی با اسب گلشاد گز، کمال دالیجه‌عطا با اسب‌های جانام و با نایس لیدی، آرمین آق‌آتابای هم با اسب آزملیسا عنوان‌های نخست دورهای مختلف را کسب کردند.

کورس پائیزه مسابقات اسبدوانی کشور

وی ادامه داد: کورس پائیزه مسابقات اسبدوانی کشور پس از این رقابت‌ها در پیست  سوارکاری گنبدکاووس برگزار خواهد شد و تماشاگرانی از اقصی نقاط کشور برای تماشای این رقابت‌ها به گلستان سفر می‌کنند.

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان با بیان اینکه در مسابقات کورس پائیزه آق قلا اسب‌هایی از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد با هم رقابت می‌کنند، تاکید کرد: در فصول مختلف مسابقات سوارکاری در پیست‌های سوارکاری شهرستان‌های آق قلا، بندرترکمن و گنبدکاووس در استان گلستان برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج