سردار جلالی با اشاره به اینکه به تناسب هر دستگاه برای برنامه‌های پدافند غیرعامل برنامه‌ریزی شده است، اضافه کرد: دستگاه‌ها باید در صورت رخ دادن تهدید آمادگی لازم را برای کاهش خسارت‌ها داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم،رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشوردر دیدار با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) که در سالن محراب حرم مطهر حضرت معصومه(س) انجام شد، از تشکیل سازمان پدافند غیرعامل به فرمان رهبر انقلاب اسلامی در سال 82 یاد کرد و افزود: پدافند به عنوان یک مطالبه مهم ایشان در بخش‌های مختلف در حال پیگیری است.

وی با اشاره به اینکه به تناسب هر دستگاه برای برنامه‌های پدافند غیرعامل برنامه‌ریزی شده است، اضافه کرد: دستگاه‌ها باید در صورت رخ دادن تهدید آمادگی لازم را برای کاهش خسارت‌ها داشته باشند.

سردارجلالی با تاکید بر اینکه شناخت تهدید به عنوان یک اولویت مطرح است، تصریح کرد: اگر تهدیدهای طبیعی و غیرطبیعی را بشناسیم می‌توانیم اقدامات متقابل را نیز به صورت مطلوب دنبال کنیم.

وی خاطرنشان کرد: فناوری‌های جدید علاوه بر فرصت، تهدیدهایی را نیز به دنبال دارد که باید این تهدیدها مورد توجه قرار گیرد هر چند این پیچیدگی و ترکیب، کار پدافند را نیز سخت‌تر می‌کند.

جلالی با بیان اینکه درک واحدی از مفهوم توسعه در میان بخش‌های اجرایی وجود ندارد، عنوان کرد: در راستای رسیدن به این درک به تبیین فرصت‌ها و تهدیدها و اجرای برنامه‌های آموزشی و فرهنگی می‌پردازیم و رویکرد توانمندسازی مجموعه‌های مختلف را دنبال می‌کنیم.

وی از تغییر راهبرد جدی آمریکا با توجه به تغییر رئیس جمهور این کشور یاد کرد و ادامه داد: راهبردهای نرم و اضافه کردن راهبردهای نیمه سخت از جمله استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی، تحریم‌های اقتصادی و فشارهای سایبری در رفتار مسؤولان ارشد آمریکا جدال‌ها را افزایش می‌دهد.

وی یادآور شد: دشمن به دنبال قرار دادن مردم مقابل حکومت است و بر اساس طراحی‌هایی که انجام داده است شرط رهایی از تحریم‌ها را فشار به سپاه مطرح خواهد کرد به همین علت اکنون به یک انسجام جدی میان بخش‌های دفاعی، دولتی و مردمی نیاز داریم تا بتوانیم به یک راهبرد واحد برسیم و دشمن را ناامید کنیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های داخلی برای مقابله با تحریم‌ها تاکید کرد و گفت: در صورت اجرایی شدن تحریم‌ها باید بتوانیم چارچوب اداره کشور را منسجم ساخته و کار خود را ادامه دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج