معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان از دایر شدن 925 پایگاه دائم و سیار برای اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم ویژه کودکان سه تا 6 سال در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، مجتبی ناجی  اظهار داشت: طرح پیشگیری از تنبلی چشم ویژه کودکان سه تا 6 در استان اصفهان هر سال از اول آبان همزمان با سراسر کشور در مهدهای کودک استان اصفهان اجرا می شود.

وی افزود: در این راستا 168 پایگاه دائم و 757 پایگاه غیر ثابت و سیار در استان کودکان سه تا 6 سال را مورد معاینه قرار می دهند.

وی با بیان اینکه تمامی کودکان سه تا 6 سال مشمول این طرح هستند، افزود: خانواده‌ هایی که کودکانشان زیر پوشش مهدهای کودک قرار ندارند نیز می‌ توانند با مراجعه به پایگاه ها نسبت به معاینه چشم کودکان خود اقدام کنند.

ناجی، سن طلایی برای درمان تنبلی چشم را بین سه تا 6 سال اعلام کرد و افزود: چنانچه کودکان در این سنین دچار تنبلی چشم و اختلات بینایی باشند و اقدامات لازم، سریع و بموقع برای درمان آنها انجام نشود، درمان این بیماری در سنین بالاتر اثربخشی لازم را ندارد.

معاون امور پیشگیری بهزیستی استان اصفهان افزود: خانواده ها باید کودکان خود را در این سنین تحت معاینه قرار دهند تا در صورت لزوم با اقدام های پزشکی و توانبخشی درمان شوند تا در سنین بالاتر، نابینا و یا کم بینا نشوند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج