مدیر کل بیمه سلامت استان گلستان گفت: خدمات بیمه سلامت برای تعدادی از افراد در استان محدود شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، سید محمد حسینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران درباره علت محدود شدن خدمات بیمه سلامت اظهار داشت: در استان گلستان بیش از یک میلیون و 220 هزار نفر  از دفترچه بیمه سلامت استفاده می‌کنند که از این تعداد 95 هزار نفر دارای دفترچه بیمه سلامت رایگان هستند.

وی تاکید کرد: براساس مصوبه هئیت وزیران و آنچه در بودجه سال 96 دیده شده است، خدمات‌دهی برای این افرادی از اول آبان ماه امسال محدود شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان گلستان تصریح کرد: این افراد در مراکز درمان دولتی ودانشگاهی می‌توانند از این دفترچه‌ها استفاده کنند و دیگر خدمات در مراکز درمانی دیگر به آنها داده نمی‌شود.

وی افزود: اما با پرداخت حق بیمه می‌توانند دفترچه بیمه سلامت ایرانیان را دریافت کنند و از همه خدمات برخوردار شوند.

مدیر کل بیمه سلامت استان گلستان اظهار داشت: دولت برای حمایت از این افراد قانونی را وضع کرده که 50 درصد حق بیمه را هم پرداخت خواهد کرد و آنها 50 درصد باقیمانده حق بیمه را پرداخت خواهند کرد.

حسینی با یبان اینکه 63 درصد جامعه هدف استان گلستان تحت پوشش بیمه سلامت هستند، اظهار کرد: بیش از 98 درصد موسسات درمانی در استان گلستان تحت قرارداد ما هستند و سازمان بیمه سلامت در استان گلستان بهترین تعامل را با موسسات درمانی دارد و کمتر چالش را در این مدت داشتیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج