معاون استاندار گستان و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: برای رفع معضلات آب‌‎های سطحی و فاضلاب تقی‌آباد, بهارستان و زابل‌آباد شهرستان گنبدکاووس, حدود ۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و باید از منابعی مانند ستاد حوادث و یا اعتبارات ملی تامین شود.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالقدیر کریمی, ظهر امروز, در جلسه شورای مسکن شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: برای رفع معضلات آبهای سطحی و فاضلاب تقی آباد, بهارستان و زابل آباد شهرستان گنبدکاووس, حدود 4 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و باید از منابعی چون ستاد حوادث و یا اعتبارات ملی تامین شود.

وی افزود: در سفر رئیس جمهور, این اعتبارات به صورت مکتوب ابلاغ شد و جزء چند پروژه مورد پیگیری به وی اعلام شد.

معاون استاندار گستان و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس افزود: نقشه رفع آب گرفتگی زابل آباد, تقی آباد و شهرک بهارستان به طول مسیر 5 کیلومتر, قطر 1.25 طراحی شده و آماده است که آبهای سطحی به رودخانه چهل چای هدایت می شوند.

کریمی تصریح کرد: باید برای معضلات این چند مکان فکر اساسی شود و طرحی جامع در نظر گرفته شده تا بتوانیم از طریق کانال انتقال آب را داشته باشیم و طرح طوری ارائه شود که با توجه به اعتبارات بالا آن, بتوان از محل اعتبارات مدیریت بحران و سازمان امور آب, آن را تامین کرد.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی, با نگاه و هدف حل مشکلات مردم در جلسه حضور یابند و در راستای کمک به مردم, کمی از موانع سازمانی فاصله و عقب‌نشینی کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج