رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر کرج از اجرای طرح ساماندهی متکدیان در کرج و جانمایی مکان‌هایی برای اسکان این افراد در سطح شهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، اکبر سلیم نژاد با تأکید بر اینکه درصدد اجرای طرح جذب، پذیرش و ساماندهی متکدیان ازجمله کودکان کار برای رفع آسیب‌های تهدیدکننده هستیم، اظهار کرد: این امر با برنامه‌ریزی‌های دقیق طی روزهای آتی در سطح کلان‌شهر کرج اجرایی می‌شود.

وی بابیان اینکه ساماندهی متکدیان و کارتن‌خواب‌ها در قالب گرمخانه‌ها و مراکز نگهداری آسیب‌دیدگان اجتماعی انجام می‌پذیرد، افزود: حضور متکدیان علاوه بر مشکلات عدیده چهره زشتی را به شهر می‌بخشد .

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر کرج بابیان اینکه به‌منظور ساماندهی متکدیان، کارتن‌خواب‌ها و کودکان کار در سطح کلان‌شهر کرج پنج خودروی ون در رنگ‌های متفاوت در نظر گرفته‌شده تا با همکاری نیروی انتظامی اقدامات لازم را انجام دهد، تصریح کرد: پنج محل در نقاط مختلف شهر برای اسکان این افراد در نظر گرفته‌شده است .

سلیم نژاد هدف از اجرای این اقدام را کاهش آسیب‌های اجتماعی و زیبا کردن چهره شهر کرج عنوان کرد و گفت: متکدیانی که تابعیت ایرانی ندارند نیز در این طرح جمع‌آوری خواهند شد .

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر کرج تأکید کرد: با متکدیان غیر ایرانی و اتباع خارجی طبق نظر قوه قضائیه برخورد خواهد شد و در این راستا تابع نظر این نهاد خواهیم بود .

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج