دکتر محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در نشست خبری خود با اصحاب رسانه استان لرستان، گفت: چنانچه زیرساخت‌های لازم فراهم شود، مقطع کارشناسی برخی رشته‌ها از جمله رشته‌های گروه فرهنگ و هنر را در لرستان تعریف می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، پس از حضور در خرم‌آباد، در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان شرکت کرد.

دکتر محمدحسین امید، در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرگزاری موج مبنی بر اینکه چرا با توجه به درخواست مکرر علاقمندان به رشته‌های گروه فرهنگ و هنر، مقطع کارشناسی این رشته‌ها در دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان تعریف نمی‌شود، گفت: محدودیتی در این خصوص وجود ندارد و اگر ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان درخواست کند، این امکان فراهم خواهد شد اما، باید دید زیرساخت‌های لازم جهت راه‌اندازی و تعریف کد رشته‌های کارشناسی گروه فرهنگ و هنر در استان فراهم است یا خیر.

وی، ادامه داد: منظور از زیرساخت‌، فضای آموزشی لازم، تعداد متقاضیان و علاقمندان به این‌رشته‌ها، بازار کار برای فارغ‌التحصیلان و مربیان و مدرسان باتجربه جهت آموزش ثبت‌نام کنندگان است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در واکنش به این نظر که، شرایط لازم برای تعریف کد رشته‌های کارشناسی گروه فرهنگ و هنر در لرستان فراهم است، گفت: اگر شرایط مطلوب نظر کارشناسان ما باشد، با راه‌اندازی مقطع کارشناسی رشته‌های گروه فرهنگ و هنر در دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان موافقت خواهیم کرد.

دکتر امید خطاب به رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان، گفت: موضوع در دستور کار قرار گیرد و چنانچه ظرفیت و زیرساخت‌ها، اجازه تعریف کدرشته‌های موصوف را می‌دهد، مراتب را طی مکاتبه‌ای مطرح، تا تصمیمات لازم در این خصوص صورت گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج