فرماندار شهرستان بویراحمد گفت: رعایت اصول پدافند غیرعامل در تأسیسات آب، برق و گاز الزامی است.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، محمد کاظم نظری عصر امروز در نشست با مدیرکل پدافند غیرعامل استان، با اشاره به اینکه همه وظیفه‌ دارند، اصول پدافند غیرعامل را مدنظر قرار دهند، اظهار کرد: پدافند غیرعامل در واقع مجموعه اقدامات و طرح هایی است که در صورت بروز جنگ و حوادث طبیعی در مقابل بحران ها حداقل تلفات را داشته باشیم.

نظری با بیان اینکه در آستانه هفته پدافند غیرعامل، همایش ها و برنامه های تخصصی در سطح استان برگزار خواهد شد، بیان کرد: فرهنگ سازی و گسترش مقوله پدافند غیرعامل  با استفاده از ابزارهای فرهنگی و بسترسازی فرهنگی یکی از نکات مهم در این زمینه است.

وی با تاکید بر اینکه پروژه های عمرانی شهرستان بویراحمد باید پیوست پدافند غیرعامل را داشته باشند، گفت: تمام پروژه های عمرانی شهرستان بویراحمد قبل از اجرایی شدن باید پیوست پدافند غیر عامل را دریافت کنند.

فرماندار شهرستان بویراحمد تصریح کرد: تمامی دستگاه ها و سازمان های اجرایی شهرستان بویراحمد باید یک مشاور متخصص در حوزه پدافند غیرعامل داشته باشند.

نظری با اشاره به ضرورت رعایت اصول هفتگانه پدافند غیرعامل از سوی مدیران در پروژه های عمرانی، اظهار کرد: مخازن نفتی که در  گذشته در محدوده شهر یاسوج ساخته شده، اکنون به یک معضل تبدیل شده ست.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه کاهش تلفات جانی یکی از موضوعات مهم پدافند غیرعامل است، لذا شرکت نفت هم یک مجموعه فقیری نیست و باید این مخازن را جابه جا کند تا از بروز هر گونه بحران احتمالی جلوگیری شود.

فرماندار بویراحمد افزود: در ایجاد تاسیسات آب، برق و گاز در سطح شهرستان باید اصول ۷ گانه پدافند غیرعامل مدنظر مسوولان قرار گیرد.

وی بر فرهنگ سازی پدافند عیرعامل تاکید کرد و گفت: باید با فرهنگ سازی از سوی ادارات این مقوله در بین مردم جا بیفتد. چرا که رهبر معظم انقلاب بر موضوع پدافند غیرعامل همواره تاکید داشته‌اند و ما همه موظف به رعایت آن هستیم.

فرماندار بویراحمد جلوگیری و کاهش خسارت ناشی از بحران‌ها را از اصول رعایت پدافند غیرعامل دانست و افزود: امیدوارم شهرستان بویراحمد در رعایت اصول پدافند غیرعامل در پروژه‌های عمرانی به عنوان شهرستان برتر معرفی شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج