مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در بیستمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی استان، گفت: این انتخابات، تمرین دموکراسی و شایسته سالاری است و دانش‌آموزان با شرکت در این انتخابات، به نوعی در آزمون تعیین سرنوشت خود شرکت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، خدانظر دریکوند صبح چهارشنبه در بیستمین دوره  انتخابات شوراهای دانش آموزی که در دبیرستان امیرکبیر خرم‌آباد برگزار شد، گفت: در دهه ۷۰ وزارت آموزش و پرورش با تشکیل شورای دانش آموزی  وفراخوان ملی پرسش مهر  باعث تقویت روحیه پرسش گری، مطالبه گری و همچنین تمرین دموکراسی و شایسته سالاری در میان دانش آموزان شد

وی خاطرنشان کرد: این فرصت خوبی است تا دانش آموزان در همین سن خود را مورد آزمون قرار دهند که با انتخاب صحیح و شایسته در تعیین سرنوشت خود دخالت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به هدف تشکیل این شورا، بیان داشت: یکی از ارکان مهم تشکیل شوراهای دانش آموزی دخالت مستقیم منتخبان دانش آموزی در برنامه های مدرسه است که بتوانند مطالبات خود را پیگیری و محقق کنند.

دریکوند، انتخابات شوراهای دانش آموزی را تمرین دموکراسی و شایسته سالاری دانست و افزود: با این کار، دانش‌آموزان در دوران نوجوانی در آزمون تعیین سرنوشت خود شرکت می‌کنند.

وی در ادامه با اشاره به شرکت بیش از 270هزار دانش آموز در این انتخابات گفت : 36هزار دانش آموز کاندیدای شرکت در انتخابات بیستمین دوره شوراهای دانش آموزی مدارس شده اند که از این تعداد 14هزارو 500دانش آموز با رای مستقیم دانش آموزان به عضویت شورای دانش آموزی درخواهند آمد . دریکوند در ادامه بر این نکته تاکید کرد که 5نفر از منتخبین دانش آموزی استان لرستان  به عضویت مجلس دانش آموزی کشور در خواهند آمد و در کمیسیون های تخصصی پیگیر مطالبات دانش آموزان خواهند بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج