رئیس فدراسیون فوتبال گفت: بدهکاری باشگاه‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌‌های اصلی فدراسیون فوتبال است که موجب نگرانی فدراسیون شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، مهدی تاج صبح امروز در دیدار با استاندار کردستان اظهار کرد: حال فوتبال کشور از حیث ملی بسیار خوب است، ایران جز کشورهایی است که 5 ستاره ملی دارد که این ستاره‌های ملی در رشته‌های مختلف فوتبال در مسابقات جام جهانی شرکت کرده‌اند.

وی بدهکاری باشگاه‌ها را به عنوان یکی از مهم‌ترین دغدغه‌‌های  فدراسیون فوتبال نام برد و اذعان کرد: بدهکاری باشگاه‌ها موضوع مهمی است که موجب نگرانی فدراسیون شده که یکی از این باشگاه‌ها  باشگاه استقلال است که این تیم به دلیل این بدهی احتمال دارد از جام باشگاه‌های آسیا حذف شود.
رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: سهم کردستان در بین بازیکنان در تیم‌های ملی بسیار خوب است به ویژه در رده بانوان که رتبه اول یا دوم کشوری را به لحاظ تعداد بازیکنان در تیم‌های ملی فوتبال دارد.

تاج تصریح کرد: به اعتقاد من در رده بانوان و آقایان در رشته فوتبال ساحلی، کردستان می‌تواند موفق باشد گرچه در این حوزه هزینه زیادی هم نیاز نیست.

وی افزود: از فوتبال کردستان حمایت می‌کنم چون کردستان در فوتبال ساحلی ظرفیت بسیار خوبی دارد که باید در این حوزه ورود پیدا کند.
رئیس فدراسیون گفت: از بانوان کردستان برای بدنه اصلی تیم ملی فوتبال استفاده می‌شود چون کردستان در حوزه فوتبال بانوان از توانایی خوبی برخوردار است و حمایت از آن توسعه بیشتر این رشته ورزشی را به دنبال دارد.

مهدی تاج

وی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه یزد ساحل ندارد، اما در رشته فوتبال ساحلی استان برتر کشور است و قطعا استانی مانند کردستان که ظرفیت‌های خوبی در این حوزه دارد می‌تواند موفق‌تر باشد.

تاج خطاب به استاندار کردستان تصریح کرد: شما با علاقه‌ای که به حوزه ورزش دارید نوید اتفاقات خوبی است و الان شرایط در رشته فوتبال در استان کردستان نسبت به برخی از استان‌ها بسیار خوب است.

وی اضافه کرد: تنها راه حل مشکلات و آسیب‌های اجتماعی ورزش است و فراگیرترین ورزش، رشته فوتبال است و راحت‌ترین نوع آن فوتبال ساحلی است.

رئیس فدراسیون فوتبال ایجاد باشگاه ورزشی خوب را به معنای تخریب یک زندان نام برد و گفت: شهرداری‌ها در همه جای کشور به این حوزه کمک می‌کنند و در کردستان نیز باید این موضوع تحقق پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: باید راه حلی اندیشیده شود که شهرداری به بحث حمایت از ورزش در کردستان کمک کنند.

تاج اظهار داشت: بحث 27 صدم درصد ازمحل دریافت ارزش‌افزوده به استان‌ها برای توسعه ورزش‌های بانوان، نونهالان و عشایری می‌تواند کمک خوبی برای ورزش مختلف باشد.

وی با اشاره به اینکه خیلی خوشحال شدم که به کردستان سفرکردم تصریح کرد: سعی ما برآن خواهد بود از این پس درراستای کمک به استعدادهای استان کردستان ورودی لیگ هارا برای تیم های کردستانی اخذ ننماییم وباتوجه به قول مساعد استاندارکردستان درخصوص حمایت ازورزش علی الخصوص فوتبال،زمینه را برای حضوریک تیم ازکردستان ازطریق فوتبالی نه ازطریق خرید سهمیه وامتیازدرلیگ برترفراهم نماییم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج