استاندار کردستان صبح امروز در دیدار با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال بە پتانسیل های ورزشی استان اشارە کرد و گفت: این سرزمین استعداد رویش استعداهای ورزشی را در همە رشتەها دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، بهمن مرادنیا گفت: با توجه به ظرفیت های در اختیار انتظار می رود، فدراسیون فوتبال زمینه برگزاری یک بازی ملی در را کردستان فراهم کند. چراکه استان کردستان، استانی با نشاط و طبق آمار هایی که به من داده اند استان پاکی از نظر مصرف مواد مخدر است.

استاندار کردستان عنوان کرد: استان کردستان در تمام رشته های ورزشی پتانسیل لازم را دارند و این را در دوره  های گذشته نشان داده است.

وی افزود: فوتبال در دنیا حرف اول را می زند و یکی از رشته های پر درآمدی است که باید به آن توجه شود.

مرادنیا گفت:‌ در این استان اسپانسر وجود ندارد و اداره کل ورزش و جوانان نیز به تنهایی نمی تواند جوابگو ورزش حرفه ای باشد و توجه فدراسیون ها می تواند راه را برای بازیکنان این استان هموارتر کند.

استاندار کردستان با بیان اینکه بنده نیز همراه با فدراسیون، فوتبال کردستان را حمایت خواهم کرد، اظهار کرد: از فدراسیون در خواست می کنیم تا یکی از بازی های ملی را در استان کردستان برگزار کند.

وی افزود: با وجود اینکه در استان کردستان مکانی برای تخلیه هیجانات مردم وجود ندارد برگزاری چنین مسابقه ای می تواند تاثیر گذار باشد.

مرادنیا گفت: تیم های این استان در پرداخت ورودی های مسابقات بسیار مشکل دارند که در صورت توان فدارسیون بتواند این هزینه ها را از تیم های استان نگیرد اقدام خوبی برای حمایت از فوتبال کردستان است.

استاندار کردستان عنوان کرد:  در زمینی که استعداد رویش وجود دارد حتما محصولات به ثمر خواهد نشست کردستان این توان را دارد که پتانسیل های خود را به بالفعل تبدیل کند.

وی افزود: حتما در دوران خدمت خود در کردستان به حوزه ورزشی کمک خواهم کرد.

مرادنیا در خصوص عدم حمایت شهرداری از تیم های ورزشی، گفت: غیر ممکن است که شهرداری ها الزام داشته باشند که تیم های ورزشی را حمایت نکنند و قطعاً این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج