معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: کد رشته‌های دانشگاهی پرتقاضا در دانشگاه‌های استان راه‌اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در بیست و پنجمین سالگرد تأسیس دانشگاه علمی‌کاربردی اظهار کرد: دانشگاه علمی کاربردی متعلق به نسل سوم است که قرار است علم را با مهارت پیوند داده و به سمت تولید برود.

وی ادامه داد: تولید ثروت نیازمند ترکیب علم و ثروت است و یکی از راهکارهای ارتباط این دو تأسیس دانشگاه علمی کاربردی بوده است.

خجسته‌پور اضافه کرد: دانشگاه علمی کاربردی از زمان تأسیس تاکنون اقدامات بسیار خوبی در لرستان انجام داده است‌.

این مسوول گفت: نیاز است در رشته‌های علمی کاربردی لرستان تجدید نظر شود و رشته‌های پرتقاضا و مغفول مانده در استان راه‌اندازی شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان افزود: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا رشته‌های موردنیاز استان گسترش یابد.

وی یادآور شد: در حوزه‌هایی چون صنعت سنگ، گردشگری و ... نیازمند نیروی انسانی متخصص و دانشگاهی هستیم که دانشگاه علمی کاربردی می‌تواند در این راستا نقش‌آفرینی کند.

خجسته‌پور خاطر نشان کرد: برای تبدیل لرستان از مبدأ به مقصد‌گردشگری نیاز است که دانشگاه علمی‌کاربردی دانشجویانی را در رشته‌های مرتبط با گردشگری در استان تربیت کند.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان گفت: سالانه تعداد زیادی از نیروی انسانی لرستان به دیگر استان‌ها مهاجرت می‌کنند که نیاز است دانشگاه علمی‌کاربردی با راه‌انداری رشته‌های پرتقاضای استان، این نیرو‌های استانی را درگیر کار کند تا شاهد مهاجرت آنان نباشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج