رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به کمبود تخت اعصاب و روان، از راه اندازی اولین اورژانس بیماران اعصاب و روان در آینده نزدیک در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از بندرعباس، سید حسین داودی در جلسه هم اندیشی با پزشکان، اساتید و اعضای هیأت علمی بیمارستان شهید محمدی گفت: ارتقای کمی، کیفی و زیرساخت آموزشی از مهمترین برنامه های اجرایی دانشگاه در سال 96 و 97 خواهد بود.

گروه های آموزشی؛ مهم ترین ارکان ساختار آموزشی دانشگاه‌ها

داودی با بیان اینکه هدف از نشست و دیدار با اساتید، دریافت نقطه نظرات ارزشمند و بیان مشکلات مجتمع آموزشی درمانی پیامبر اعظم می باشد، افزود: گروه های آموزشی به عنوان یکی از مهم ترین ارکان ساختار آموزشی در دانشگاه‌ها هستند و پایدارترین و موثرترین برنامه توسعه ای چه به لحاظ سخت افزاری و چه از لحاظ نرم افزاری، زمانی محقق خواهد شد که شروع و شکل گیری و طرح آن از مسیر گروههای آموزشی باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه بالای 45 درصد اعضای هیأت علمی دانشگاه از همکاران متعهد به خدمت ضریب k  بوده و این موقتی بودن اعضاء هیأت علمی یکی از مشکلات حوزه آموزشی است.

وی بیان کرد: یکی از کارهایی که از ابتدای کار همواره پیگیر آن بوده و در حال اتمام است، موضوع بازنگری در تشکیلات دانشکده بوده که مراحل انتهایی تصویب در وزارت متبوع را طی می کند که امیدواریم تا پایان سال 96 تشکیلات جدید مصوب و برای اجرا به دانشگاه ابلاغ شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ، در خصوص سیاست تهیه تجهیزات پزشکی برای واحد های آموزشی درمانی گفت : به جز تجهیزات پزشکی اصلی که ضرورت یک بیمارستان ارجاعی است (نظیر MRI ، سی تی اسکن)، سایر تجهیزات تخصصی و فوق تخصصی با توجه به محدودیت اعتباری، زمانی در اولویت خرید قرار می گیرند که هم از نظر آموزشی  دارای اولویت باشند و هم نیاز اساسی مردم استان باشد.

وی اضافه کرد: عدم تهیه این تجهیزات منجر به عزیمت بیماران به استانهای همجوار می شود که در همین راستا با حمایت مقام عالی وزارت ، آنژیوگرافی دوم نصب و رادیوتراپی با انرژی بالا در حال نصب است که به زودی نسبت به خرید الکتروفیزیولوژی قلب ، oct چشم، ردکم اندوسونوگرافی تا پایان سال 96 اقدام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص پرداخت کارانه پزشکان و کارکنان نیز گفت: متاسفانه در شش ماهه نخست سال جاری به نسبت شش ماهه ابتدای سال گذشته، 15 تا 20 درصد پرداخت کمتری توسط بیمه ها در حوزه درمان صورت پذیرفته که این روند باعث کندی نظام پرداخت شده است .

پرداخت هر ماهه کارانه ها را از سر می گیریم

داودی با بیان اینکه، یکی از سیاستهایی که با جدیت پیگیری شده ؛ تلاش برای پرداخت هر ماهه حداقل یک ماه از کارانه های معوقه بوده است، گفت : این موضوع تا ماه گذشته بر اساس سیاستهای اولیه محقق شده بود، اما در ماه جاری به دلیل کمبود نقدینگی تا کنون پرداخت نشده که همه تلاش خود را برای ادامه یافتن این سیاست به کار خواهیم گرفت .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بندرعباس با اشاره  به کمبود تخت اعصاب و روان، از راه اندازی اولین اورژانس بیماران اعصاب و روان در آینده نزدیک در استان خبر داد و گفت : با بهره برداری از این پروژه حداکثر در یک ماه آینده ، حداقل 1300 متر به فضای فعلی بیمارستان اعصاب و روان ابن سینا اضافه می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج