نماینده عالی دولت در هرمزگان گفت: توسعه استان از طریق بودجه‌های دولتی امکان‌پذیر نیست و مدیران استان باید از ظرفیت‌های مردمی ،بخش خصوصی و افرادی که قدرت خلاقیت، نوآوری و تحول دارند، در عرصه مدیریت بهره بگیرند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از استانداری هرمزگان، فریدون همتی در نشست با معاونین و مدیران کل ستادی استانداری هرمزگان با بیان اینکه عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان به توانمندی و مدیریت مجموعه مدیران استانداری بستگی دارد، اظهار داشت: مجموعه استانداری مغز متفکر و راهبری دستگاه‌های اجرایی استان است و اگر هدایت، نظارت و عملکرد مناسبی داشته باشد سایر دستگاه‌ها نیز اقدامات خوبی خواهند داشت.

وی محور و مبنای دولت تدبیر و امید را شایسته‌سالاری دانست و افزود: براساس تاکیدات دکتر روحانی رئیس جمهوری باید افراد توانمند و شایسته را در عرصه مدیریت به کار بگیریم.

استاندار هرمزگان ادامه داد: تیم مدیریت استان باید بتواند سیاست‌های دولت را اجرایی کند که در این راستا تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان محوری‌ترین برنامه در اولویت قرار دارد.

همتی بیان داشت: توسعه استان از طریق بودجه‌های دولتی امکان‌پذیر نیست و مدیران استان باید اندیشه و نگرش خلق منابع از طریق به کارگیری ظرفیت‌های مردمی و بخش خصوصی را داشته باشند و از افرادی که قدرت خلاقیت، نوآوری و تحول دارند، در عرصه مدیریت بهره بگیرند. 

وی با بیان اینکه مردم در انتخابات 29 اردیبهشت به جهت‌گیری دولت تدبیر و امید در عرصه سیاست داخلی و خارجی رای مثبت دادند، تصریح کرد: وظیفه ما مدیران این است که در راستای پاسخگویی به مطالبات و خواسته‌های مردم گام برداریم.

مدیران استانداری باید ناظر دستگاه‌های اجرایی استان باشند

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اضافه کرد: این دولت از پشتوانه مناسب مردمی برخوردار است و باید تلاش کنیم با تحول در حوزه‌های مختلف و به خصوص اقتصاد، فضا و بستر برای جذب ظرفیت‌های مردمی و سرمایه‌های داخلی و خارجی فراهم و فرآیندها سهل و موانع برداشته شود.

همتی خاطرنشان کرد: مدیران استانداری باید سیاست‌گذار، ناظر و هدایت‌کننده حرکت دستگاه‌های اجرایی استان باشند و برنامه‌ریزی هوشمندانه‌ای داشته باشند تا کارها به شکل مناسبی پیگیری و اجرایی شود.

وی گفت: ما در این مقطع به مدیرانی نیاز داریم که تحول‌گرا بوده و با فکر خود به رونق تولید و اشتغال کمک کنند و با بلندنظری در چارچوب سیاست‌های دولت تدبیر و امید گام بردارند.

استاندار هرمزگان یادآور شد: با توجه به جایگاه حاکمیتی استانداری در استان، مدیران این مجموعه باید ارزیابی دقیقی از عملکرد مدیران دستگاه‌های مختلف اجرایی استان انجام دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج