ساعتی پیش هواپیمای حامل پیکر پاک دو شهید گمنام از تهران در فرودگاه جزیره قشم بر زمین نشست.

به گزارش خبرگزاری موج از قشم، فرماندار شهرستان قشم گفت: پیکر پاک این دو شهید جاویدان پس از استقبال باشکوه مردم و مسئولین، از فرودگاه بین المللی قشم به ناحیه مقاومت بسیج سپاه این شهرستان انتقال می‌یابد.

علیرضا نصری افزود: پیکر این دو شهید گمنام چهارشنبه عصر راس ساعت ۱۶:۳۰ از مصلای حضرت امام علی (ع) تا امامزاده سید مظفر تشییع می‌شود و پس از اقامه نماز مغرب و عشا برنامه شکوهمند شبی با شهدا در همان مکان برگزار می‌شود.

فرماندار قشم افزود: بامداد روز پنجشنبه ۳ آبان ساعت ۷:۳۰ پیکر‌های مطهر این دو شهید از محل امامزاده مظفر قشم به سوی دانشگاه آزاد این شهرستان واقع در روستای هلر تشییع و سپس در همان مکان به خاک سپرده می‌شوند.

یکی از این شهدا در زمان شهادت۲۱ سال بوده و در عملیات کربلای چهار جزیره ام الرصاص به درجه رفیع شهادت نائل شده است و شهید دیگر ۱۷ ساله و از شهدای عملیات رمضان پاسگاه زید است.

با ورود این دو شهید گمنام به قشم، این شهرستان در مجموع تا کنون میزبان ۱۵ شهید گمنام بوده است که ۷ شهید در شهر قشم، ۲ شهید در جزیره هرمز، ۲ شهید در جزیره لارک، ۲ شهید در جزیره هنگام و ۲ شهید نیز در روستای هلر (دانشگاه آزاد اسلامی) به خاک سپرده شده اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج