معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان علت مرگ نوزاد نارس در بیمارستان الزهرا (س) رشت را بر اثر زایمان زودرس و مشکلات تنفسی شدید اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، به دنبال انتشار خبر فوت نوزاد  گیلانی در مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) رشت بر اثر ترومای ناشی از زایمان، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: در پی انتشار خبر بلافاصله موضوع از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد؛ مادر 26 ساله بارداری به علت دردهای زایمان زودرس (با بارداری 7 ماهه) به مرکز آموزشی درمانی الزهرا (س) رشت مراجعه می کند و با توجه به وضعیت جنین، بلافاصله تحت اقدامات درمانی و عمل سزارین قرار می گیرد.

 محمد تقی آشوبی افزود: نوزاد بلافاصله پس از تولد به علت زایمان زودهنگام و مشکلات تنفسی، تحت اقدامات درمانی لازم با حضور فوق تخصص نوزادان قرار گرفت اما متاسفانه  به علت دیسترس تنفسی شدید علی رغم تلاش های انجام شده توسط تیم درمان، فوت کرد.

 وی تصریح کرد: بررسی ها حاکی از این مطلب است که نوزاد حین زایمان دچار ترومای عمل سزارین، برش ناشی از جراحی بر روی اندام تحتانی (پا) شده که بلافاصله تحت اقدامات درمانی لازم قرار گرفته اما علت اصلی فوت، مشکلات تنفسی شدید بوده است.

آشوبی خاطر نشان کرد: در این خصوص خانواده نوزاد در صورت داشتن هر گونه شکایت می توانند به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان مراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج