مهرداد غضنفری در جلسه کارگروه تولید و امور اقتصادی با اشاره به واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل لرستان، گفت: هدف ما از بررسی مشکلات واحدها، ادامه روند تولید، بازگشت به چرخه اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان است.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بر موضوع رفع مشکلات و موانع شرکت‌های پارسیلون، صدر فولاد و ماشین‌سازی لرستان تاکید کرد.

مهرداد غضنفری، در جلسه کارگروه تولیدی و امور اقتصادی با اشاره به واحدهای تولیدی نیمه تعطیل استان، اظهار داشت: هدف ما از بررسی مشکلات واحدها ادامه روند تولید و بازگشت به چرخه اقتصادی و ایجاد اشتغال است.

وی حل مشکلات شرکت‌های پارسیلون، صدر فولاد و ماشین سازی لرستان را ضروری دانست و در ادامه افزود: برخی از مدیران واحدهای تولیدی توانایی استفاده از فرصت‌ها را ندارند و به دنبال حل موانع تولید نیستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به کل مطالبات شرکت پارسیلون بیان داشت: از سال ۷۸ مطالبات این شرکت محاسبه و جهت پرداخت به کنسرسیوم ابلاغ شده است.

وی افزود: در این خصوص، سهم بانک سپه از این میزان ٣٠ میلیارد ریال است که توسط این بانک پرداخت شده است.

مهندس غضنفری با اشاره به مدیریت زمان از سوی دستگاه‌های اجرایی گفت: دستگاه‌های اجرایی اگر به موقع مشکلات را بررسی و عنوان کنند می‌توان در جهت رفع موانع و حل مشکلات واحدهای تولیدی راه‌حلی ارائه نمود اما متاسفانه با از دست دادن زمان مشکلات انباشته خواهند شد.

وی با اشاره به تعیین تکلیف ماشین سازی لرستان، اعلام کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت باید علت اصلی عدم روند تولید گروه سرمایه‌گذاری شرکت ماشین‌سازی خرم‌آباد را بررسی و به کارگروه اعلام کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج