مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان گفت: استان گلستان در کسب درآمد از محل اجرای ماده ۵۳ قانون و سهم یک درصدی دستگاه‌ها، رتبه نخست کشور را به دست آوردیم و امسال تاکنون ۱۰ میلیارد ریال از دستگاه‌های اجرایی استان گلستان جذب کردیم.

به گزارش خبرگزاری موج، بهمن طیبی ظهر امروز در نشست صمیمی استاندار گلستان با جامعه ورزش و جوانان استان به برخی از شاخص‌های عملکردی این اداره کل در سال‌های اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: درآمدهای این حوزه در سال‌های اخیر حدود 5 برابر افزایش یافته و از 236 میلیون تومان به یک میلیارد و 200 میلیون تومان ارتقا یافته است.

وی افزود: در کسب درآمد از محل اجرای ماده 53 قانون (سهم یک درصدی دستگاه‌ها)، رتبه نخست کشور را به دست آوردیم و امسال تاکنون یک میلیارد تومان از دستگاه‌های اجرایی استان جذب کردیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان با اشاره به وجود پروژه‌های نیمه تمام ورزشی در استان اظهار داشت: 123 پروژه از منابع ملی و استانی و هم‌چنین 9 پروژه از منابع شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی در استان وجود دارد که نیمه‌کاره هستند.

بهبود وضعیت ورزش قهرمانی و همگانی در استان

وی درباره بهبود وضعیت ورزش قهرمانی و همگانی در استان هم گفت: در حوزه ورزش قهرمانی تعداد مدال‌های استان از 239 مدال ملی در سال 93 به 397 مدال در سال گذشته رسیده وهم‌چنین تعداد مدال‌های فراملی از 68 عدد به 105 و تعداد مدال‌های جهانی نیز از 6 به 30 مدال افزایش یافته است.

طیبی افزود: در حوزه تیم‌های لیگ برتری در سال 93 حدود 77 تیم در لیگ‌های مختلف کشور داشتیم که به علت مسائل مالی و اعتباری این تعداد به 65 تیم کاهش پیدا کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان با اشاره به فعالیت سمن‌ها در استان گفت: 102 سمن فعال در استان وجود دارد که 32 سمن در دو سه سال اخیر ایجاد شده است و هم چنین در حوزه فرهنگی، حقوق شهروندی و عفاف و حجاب رتبه نخست و در فعالیت‌های قرآنی رتبه دوم کشور را به دست آوردیم.

طیبی اظهار داشت: علاوه بر تکالیف بالادستی در این حوزه، در این استان انتظارات مردمی از حوزه ورزش و جوانان وجود دارد. برخی از رشته‌ها جهت حضور در مسابقات لیگ برتر مانند والیبال، بسکتبال و فوتبال نیاز به منابع مالی دارد. هم‌چنین سال گذشته با پیگیری‌های انجام شده مدیریت مجموعه سوارکاری به استان واگذار شد و امسال هم مورد موافقت قرار گرفت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گلستان تأکید کرد: ما در استان گلستان آمادگی برگزاری مسابقات هستیم و از حق و حقوق استان پا پس نمی‌کشیم و به دنبال آن هستیم خیر و شر مسائل مالی سوارکاری در استان بماند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج