استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیران از ترویج روحیه اشرافی‌گری اجتناب کنند.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، ظهر امروز جلسه شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد به ریاست علی محمد احمدی استاندار این استان برگزار شد.

احمدی در این جلسه با بیان اینکه اگر وسواس در انجام کارها را زیاد کنیم، خطاها کمتر می‌شود، اظهار کرد: مدیران در عزل و نصب‌ها، و اعطای فرصت‌های شغلی و اداری از رابطه‌بازی، قوم‌گرایی و خط‌بازی پرهیز کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه باید از آدم‌های خوب برای کارها و مأموریت‌ها استفاده کرد، گفت: در بین دو  گروه اصلاح‌طلب و پایداری‌ها قطعاً آدم‌های خوب پیدا می‌شوند، که پاک دست، چشم پاک و قانون‌مند هستند، و آدم‌های خوب ویژگی‌های آنها مشخص است، لذا از این افراد استفاده کنید.

احمدی بر عدم استفاده غیرمجاز از امکانات دولتی، به ویژه خودروهای دولتی تاکید کرد و گفت: من نمی‌گویم برای مأموریت‌های دولتی نباید از خودروها استفاده کنید، و قطعاً باید ایمنی و سلامت مدیر در مسیرهای صعب‌العبور در نظر گرفته شود، اما در این رابطه باید دقت شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه بر تکریم ارباب رجوع نیز تاکید کرد و گفت: زمان‌های مشخصی را برای ملاقات عمومی در نظر بگیرد و تکریم ارباب رجوع همواره مدنظر مقام معظم رهبری و امام عزیزمان بوده است.

وی افزود: اگر مردم پای صندوق‌های رأی نیایند، قطعاً با مشکلاتی مواجه می‌شویم، لذا نباید خودمان را از مردم جدا کنیم، احترام به مردم نه یعنی؛ سیاست بازی و سلام و علیک  و من در دل مردم جای دارم.

وی ادامه داد: تکریم مردم و دادن فرصت‌های برابر به آنها، احترام به مردم است و تکریم مردم این است که به کارمندان و مدیران هر اداره بگویید، سر وقت بیایند، و مردم را نپیچانید، و حقوق‌تان زمانی حلال است که برای مردم کار می‌کنید، نه اینکه ساعت‌ها در فضای مجازی به وب‌گردی مشغول باشند.

استاندار کهگیلویه  و بویراحمد ادامه داد: مدیران از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند، بهانه برای بیرون رفتن از اداره و استان خیلی زیاد است و من هم می‌توانم به هر بهانه‌ای از اداره و استان خارج شوم، اما ما باید ببینم که چه کارهایی برای مردم مفید است، آیا در فلان سمینار باشیم یا مشکل فلان پروژه آب و فاضلاب را برطرف کنیم، درست است.

وی با بیان اینکه باید کارها را تقسیم‌بندی کنیم، افزود: بین کارهای خوب و خوب‌تر تشخیص لازم را داشته باشید و جلسات تکراری هم نگذارید و وقت‌تان را در این جلسات نگذرانید.

احمدی احترام متقابل بین مدیران را لازم دانست و افزود: ارزش ما در خروجی کار، امانت‌داری و مسوولیت‌پذیری ما است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر تعامل بین رسانه‌ها و مدیران تاکید کرد و گفت: تعامل بین رسانه‌ها برای اطلاع رسانی خدمات دولت بسیار مهم است.

وی رسانه‌ها را چشم و گوش جامعه دانست و گفت: آنها در بین مردم هستند، از نقد و انتقادهای آنها نهراسید، و ما باید آستانه تحمل‌مان را بالا ببریم و به رسانه‌ها فضای کار دهیم.

وی افزود: رسانه‌های کهگیلویه و بویراحمد از فرزندان همین استان هستند، آنها هم دغدغه مشکلات مردم را دارند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر ارگانیک‌ترین تعامل بین دستگاه‌های دولتی و فرمانداران تاکید کرد و افزود: هیچ مدیری بدون اجازه فرماندار حق بیرون رفتن از شهرستان را ندارد، باید با هماهنگی فرماندار از شهرستان خارج شوند.

وی تصریح کرد: تمام مواردی را که در شورای اداری بیان کردم، به شکل دفعی رصد خواهم کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: مدیران باید پاک دست باشد، و این بیت‌المال را در اختیار ما نگذاشته‌اند که هر طور دلمان خواست با آن برخورد کنیم.

احمدی افزود: اگر سازمان بازرسی و نظارتی نیست، خدا هست، بیت‌المال هست، اگر به بدون حساب و کتاب به بیت‌المال ورود کردیم، ورود همانا و خروج نامعلوم، این بندها را به خودم می‌گویم بعد به شماها.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مسوولان روحیه اشرافی‌گری را رونق ندهند و به بچه‌های مردم نگاه کند و بعد دستش را به سفر بیت‌المال ببرد.

مقام عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه باید بر حفظ بیت‌المال و هزینه پول‌ها دقت شود، اظهار کرد: نباید به جای اینکه مطالبات دستگاه و اداره پرداخت شود، مهمانسراها را گسترش دهیم، و هر دستگاهی برای خودش مهمانسرا در هر شهری احداث کند، این‌ها نیاز نیست و در قانون هم نیست، به طور مثال دستگاهی مطالبات بازنشستگانش روی دستش مانده و تجمع می‌کنند، که این اداره می‌تواند، اموال غیرمنقولی که دارد، بفروشد و از محل این فروش مطالبات بازنشستگان را پرداخت کند.

وی با بیان اینکه ارزش‌ها چیزهای دیگری است، اظهار داشت: ارزش این نیست که یک دستگاه‌ها هر چه قدر بزرگتر باشد، می‌توان با آن پوز بیشتر بدهیم، ما هر چه قدر مردم را تکریم کنیم این ارزش است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه صحبت‌های خود خطاب به مدیران گفت: در استخدام‌ها و بکارگیری نیروها قانون و مقررات را رعایت کنیم، و برای رضایت کسی دنیا و آخرت خودمان را نابود نکنیم. به طور مثال نخبه صنعت شریف را کنار کذاشته‌اند و فردی با معدل ۱۲ از فلان دانشگاه سطح پایین را جذب کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این مملکت ۳۰ تا استان کهگیلویه و بویراحمد است، افزود: این مملکت با درست کردن این چیزها، درست می‌شود، اگر به این چیزها درست فکر کردم و  خوب عمل کردم، آن موقع می‌توانیم، به موفقیت‌های دست پیدا کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج