مدیرکل حج و زیارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸ هزار و ۶۳۳ نفر در استان برای پیاده‌روی اربعین ثبت نام کردند.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، رحمان فاضلی ظهر امروز در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: علی‌رغم وجود فضای سنگین امسال آرامش خاصی در مناسک حج حکم فرما بود و این آیین در عین حفظ کرامت هموطنانمان برگزار شد و مقام معظم رهبری نیز در پیامی از تمامی مسئولان حج و زیارت کشور قدردانی کردند.

مدیرکل حج و زیارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در آستانه اربعین حسینی قرار داریم، عنوان کرد: ستاد اربعین استان در قالب 7 کارگروه تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه 6 دفتر موقت نسبت به ثبت نام شهروندان در استان اقدام می‌کنند، گفت: با گذشت 75 روز از ثبت نام و نام‌نویسی زائران تعداد 8 هزار و 633 نفر از هم استانی‌ها در سامانه سما ثبت نام کرده‌اند و تا کنون برای بیش از 6 هزار نفر از آنها ویزا صادر شده است.

فاضلی تاکید کرد: انتظار می‌رود مردم شریف استان و ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت بدون داشتن ویزا به مرزهای کشور مراجعه نکنند چرا که به طور قطع با آنها برخورد می‌شود. این ویزاهای صادر شده تا 3 ماه اعتبار دارد و حتی زائر می‌تواند تا یک ماه در عراق مستقر باشد.

فاضلی خواستار برخورد دستگاه‌های قضایی و نظامی استان با کسانی شد که به صورت غیرقانونی در استان نسبت به ثبت نام زائران اقدام می‌کنند و عنوان کرد: به ازای هر شهید 5 نفر نائب الزیاره هستند و عکس‌های شهدا را در این مسیر با خود حمل می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج