شهردار خرم آباد در بازدید از پروژه زیرگذر بهارستان گفت: از روند پیشرفت پروژه راضی نیستم اما امکان تعلق آن نیز وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، شهردار خرم‌آباد در بازدید از پروژه تقاطع غیرهمسطح بهارستان منطقه گلدشت این شهر گفت: پیش از انجام پروژه مطالعات زیادی بر روی آن صورت گرفت و طبق نظر کمیته فنی مربوطه و کارشناسان امر، براساس یک سری معیارهای فنی مقرر شد پروژه به صورت زیر گذر باشد که این تصمیم یک تصمیم جمعی بود و به هیچ عنوان قائم به شخص شهردار یا نهاد شهرداری نبود.

وحید رشیدی که خود بر کندبودن روند اجرای پروژه اذعان دارد، خاطرنشان کرد: در آغاز پروژه یک تفاهم نامه شش ماهه با گروه شهید رجایی که  تحت نظارت قرارگاه خاتم است و متعاقب آن نیز یک تفاهم نامه دوساله منعقد گردید ولی به دلایلی که عمده ترین آن  عدم تامین منابع مالی پروژه بود  ، روندکارها طبق برنامه های قبلی پیش نرفت.

شهردار خرم آباد درصد پیشرفت پروژه زیرگذر بهارستان را 20 تا 25 درصد عنوان کرد و ادامه داد: به هیچ عنوان از روند پیشرفت پروژه راضی نیستیم و درحال اتخاذ تدابیری هستیم که موانع تسریع در اجرای پروژه رفع شود

 وی در پاسخ به سوالی در مورد امکان تعلیق پروژه یا تبدیل آن به روگذر، گفت: انتخاب گزینه زیرگذر، بر اساس مسائل فنی انجام شده و با توجه به صورت وضعیت‌های تسویه شده که حدود یک چهارم هزینه اجرایی پروژه است این امکان وجود ندارد. از طرفی، با توجه به توان مالی شهرداری، مبلغ پرداختی تا این لحظه، مبلغ قابل توجه و بالایی است.

رشیدی درادامه در پاسخ به سوالی در مورد مشکلات ترافیکی و همچنین معضلات مربوط به آبهای سطحی پروژه تاکید کرد: طراحی پروژه به گونه ای است که با تکمیل آن هیچگونه مشکل آبهای سطحی وجود ندارد ولی تا آن زمان نیز تدابیری را به صورت موقت اندیشیده ایم  که با اجرای قریب الوقوع آنها این مشکل تا درصد بالایی مرتفع می گردد.

همچنین تدابیری برای کاهش مشکلات ترافیکی اطراف زیرگذر اتخاذ گردیده است

شهردار خرم آباد اظهار کرد: اگر شهروندان از روند اجرای پروژه شکایاتی دارند به آنها کاملا حق می دهیم و انتظارداریم همانگونه تاکنون با صبر و بردباری با مشکلات ناشی از اجرای برخی پروژهای شهری برخورد نموده اند تا پایان پروژه مذکور با خادمین خود در مدیریت شهری همراهی نمایند و مانیز قول می دهیم در حد توان مالی شهرداری نسبت به افزایش سرعت اجرای پروژه اقدام نماییم

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج