جلسه مشترک کمیته حفاظت از منابع طبیعی و حمایت از سرمایه گذاری با حضور فرمانداردلفان، دادستان مرکز استان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، اعضای شورای تامین و دیگر اعضا، در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، در این جلسه، فرماندار دلفان با تاکید بر اهمیت ونقش منابع طبیعی گفت: در راستای حفظ و نگهداری منابع طبیعی، باید رضایت عمومی مد نظر قرار گرفته و در این زمینه غفلت و کوتاهی نشود.

طولابی با بیان اینکه باید زمینه جلب مشارکت و همکاری هر چه بیشتر مردمی فراهم شود خاطرنشان کرد: از ظرفیت تشکل های مردم نهاد، اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران، همراه با ارائه آموزش های علمی و عملی به مناطق روستایی و عشایری استفاده شود.

فرماندار شهرستان دلفان به گستردگی حوزه جغرافیایی و کاری، محدودیت امکانات و تجهیزات دستگاه های متولی اشاره نمود و خواستار توجه ویژه و تقویت ادارت شهرستان از لحاظ امکانات اداری و نیروی انسانی گردید.

در ادامه این جلسه، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، به چالش های موجود در حوزه‌ منابع طبیعی اشاره کرد و افزود: چالش های عمده منابع طبیعی می تواند کمبود آب، تغییر اقلیم و گرم شدن زمین باشد.

شیرزاد نجفی با بیان اینکه به منظور حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی، از خردادماه امسال تاکنون بصورت شبانه روزی کار کشیک توسط نیروی های منابع طبیعی انجام می گیرد خاطرنشان کرد:کاهش ۸۰ درصدی آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان ، نسبت به سال گذشته گواه بر این مدعا می باشد.

در پایان، دادستان خرم‌آباد گفت: جذب سرمایه گذاری نیازمند توجه ویژه به زیرساخت‌های استان است.

سعید رازانی، اظهارداشت: ثبت اموال غیر منقول ادارات، رسیدگی خارج از نوبت به پرونده ها، بحث مجازات جایگزین، گشت های مشترک و نظارت مستمر می تواند از راهکارهای حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج