رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در جلسه کارگروه رفع موانع تولید استان گفت: آسیب شناسی مشکلات واحدهای تولیدی ضروری است.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، فرهاد دلق پوش با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در استان گیلان گفت: این استان نسبت به سایر استان ها با امکانات زیرساختی موجود  نظیر ترانزیت هوایی، دریایی، جاده ای و ریلی، بایستی در جذب سرمایه گذاری در بخش تولید و تجارت سرآمد باشد.

فرهاد دلق پوش، عارضه یابی سرمایه گذاری های انجام شده را ضروری دانست و تاکید کرد: باید ضمن آسیب شناسی واحدهای تولیدی، تصمیمات و رویکرد استان را به نحوی جهت گیری نماییم تا همسو با منویات مقام معظم رهبری و اهداف دولت تدبیر و امید در قانون برنامه ششم توسعه باشد.

وی همچنین در مقوله تولیدات صادرات محور اظهار داشت؛ نگاه و توجه ویژه به صادرات همواره باید در طرح و برنامه مدیران واحدهای صنعتی و تولیدی استان گنجانده شود.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان همچنین در خصوص برخی مشکلات واحدهای تولیدی عنوان کرد؛ مشکلات واحدهای تولیدی استان صرفاً بحث مالی و نقدینگی نیست بلکه عمده مسائل بخش تولید، و برخی از مسائل کارخانجات مشکلدار، عدم کفایت و مهارت در مدیریت تخصصی بخش تولید می باشد.

وی با اذعان به فرسودگی تجهیزات برخی از واحدها که توان تولید و رقابت را ندارند، اظهار داشت: باید با بروز رسانی، نوسازی و استفاده از تکنولوژی روز دنیا حضور توانمند خود را در چرخه تولید و بازار رقابتی حفظ نموده تا جهش خوبی در رونق تولید و اشتغال و در گام بعدی صادرات و ورود به بازارهای جهانی را داشته باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در خصوص میزان سود بانکی تسهیلات، جهت رونق تولید تصریح کرد؛ پرداخت تسهیلات با نرخ کنونی به تولیدکنندگان، نیاز به بازنگری دارد و اهرم های تشویقی برای تولیدکنندگان باید جاذبه لازم را جهت سرمایه گذاری و ورود به عرصه تولید داشته باشند.

دلق پوش افزود: تاکنون 21 جلسه اصلی داشته ایم و تعداد جلسات فرعی 158 جلسه و میزان تحقق مصوبات 48 درصد در نیمه نخست امسال بوده است که بیشترین همکاری و حمایت از جانب بانک ملی و در مراتب بعدی از سایر بانک های عامل استان نظیر تجارت و سپه و... بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج