رئیس کمیسیون عمران شورا شهر رشت درنهمین جلسه کمیسیون توسعه و عمران و برنامه و بودجه شورای شهر رشت گفت: طرح الزام شهرداری رشت برای خرید خانه هوشنگ ابتهاج و تغییر کاربری به بنیاد شعر و ادب پارسی یکی از مصوبه های این کارگروه است که امیدواریم بتوانیم به نتیجه برسانیم.

به گزارش خبرگزاری موج از رشت، رضا رسولی گفت: متاسفانه با محدودیت های مالی شهرداری، امکان خرید همه بناهای میراثی نیست و باید دنبال توافق های چند جانبه باشیم.

وی افزود: باید سعی کنیم نقطه های ارزشی و تاریخی را احصا و پس از ثبت میراثی تلاش نماییم مشوق های سرمایه گذاری و تعریف مشاغل خاص برای تغییر کاربری بناهای میراثی این بناها را احیا نماییم.

رسولی در مورد بازنگری پیاده راه فرهنگی گفت: نوع مشاغل موجود در بازار رشت باید تغییر یافته و با توجه به نیازهای روز  حوزه گردشگری در مرکز رشت تغییر یابد.

وی تاکید کرد: بافت بازار منتهی به پیاده راه می باید محصولاتی را عرضه نماید که گردشگر خارجی را هم جذب نماید نه اینکه بازاری برای استفاده تمام استان گیلان اعم از شهری وروستایی باشد.

عضو شورا به مفاخر گیلان اشاره نمود و تصریح کرد: خانه نصرت رحمانی و هوشنگ ابتهاج ظرفیت فرهنگی خوبی است که می باید حفظ شود اما در ابتدا می باید در کارگروه میراثی کمیسیون عمران تمامی نقطه های میراثی شناسایی و سپس نوع کاربری ان تعریف شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج