استاندار قم بر ضرورت اهتمام جدی مدیران دستگاه های اجرایی برای برگزاری دوره های آموزشی رعایت حقوق شهروندی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم ، استاندار قم در نشست با اعضای ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان قم طی سخنانی تلاش برای تغییر نگرش مدیران و کارکنان دولت در راستای رعایت حقوق شهروندان را از وظایف مهم این ستاد عنوان کرد.

وی برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران و کارکنان ادارات دولتی را خواستار شد و افزود: آگاهی بخشی می تواند منجر به کاهش بسیاری از مشکلات مردم در دستگاه های دولتی شود.

سیدمهدی صادقی با اشاره به نظارت و بازرسی اعضای ستاد صیانت از حقوق شهروندی از دستگاه های دولتی ادامه داد: این بازدیدها بایستی به صورت دوره ای برگزار شود و ضمن احصاء مشکلات، برای حل آنها تعامل لازم صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: استفاده از قدرت حاکمیتی و نظارتی در کنار رعایت اخلاق می تواند تاثیرگذاری فعالیت های این ستاد را دوچندان کند.

عطاءالدین قاسمی مدیر کل امور اجتماعی استانداری نیز در این جلسه با اشاره به دستورالعمل 9 برنامه حقوق شهروندی و 10 برنامه عفاف و حجاب ستاد صیانت از حقوق شهروندی اظهار داشت: عملکرد دستگاه های اجرایی بر اساس این دستورالعمل ها سمورد ارزیابی قرار گرفته است.

بازدید از 84 دستگاه دولتی و بررسی عملکرد در حوزه ی عفاف و حجاب و حقوق شهروندی از جمله اقدامات ستاد صیانت از حقوق شهروندی استان قم می باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج