رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، بسته حمایتی و مشوق های صادراتی برای صادر کنندگان و فعالان اقتصادی را ابلاغ کرد و شرایط بهره مندی از آن را اعلام نمود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، مجید میری تصریح کرد: در راستای تشویق صادرکنندگان، بسته های حمایتی و مشوق های صادراتی برای فعالین اقتصادی در نظر گرفته شده که اهم آنها کمک سود تسهیلات بانکی به صادرکنندگان کالا و خدمات و همچنین کمک به راه اندازی مراکز فروش و بازاریابی محصولات صادراتی ایرانی در بازارهای هدف است که تا 50 درصد هزینه ها تا سقف 10 میلیارد ریال در هر بازار هدف را می توان اشاره نمود.

وی دیگر مشوقهای صادراتی را حضور در نمایشگاه ها عنوان کرد و گفت: حضور در نمایشگاههای بین المللی معتبر خارج از کشور و نمایشگاههای اختصاصی در بازارهای هدف که می تواند به صادرکنندگان و تولید کنندگان کمک نماید تا محصولات خود را معرفی نمایند، از دیگر حمایتهایی است که حداکثر تا 50 درصد هزینه اجاره غرفه تا سقف 200 میلیون ریال بر حسب نوع نمایشگاه و گروه کالایی پرداخت می گردد.

میری تاثیر تبلیغات و اطلاع رسانی را در امر صادرات کالا، مهم دانست و گفت: براساس شیوه نامه های مربوطه، کمک به تبلیغات، بازاریابی، اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی در حوزه صادرات دیده شده که می تواند با معرفی کالاها، تاثیر شگرفی در صادرات کالا به کشورهای هدف داشته باشد.

رئیس اداره بازرگانی خارجی در ادامه افزود: پرداخت جایزه صادراتی به خدمات فنی و مهندسی اولویت دار تا سقف 4 درصد عملکرد را نیز در این مشوق ها داریم.

وی ادامه داد: صادر کنندگان و فعالین اقتصادی که می توانند نشان های تجاری ایرانی را در بازارهای هدف به ثبت برسانند، قادر خواهند بود از مشوق 50 درصدی ثبت برند استفاده نمایند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج