رئیس بهزیستی شهرستان گنبدکاووس گفت: در بازدیدهای به عمل آمده, متاسفانه کارگاه تولید پوشک بچه, در طویله منزلی در گنبدکاووس کشف شد که بدون رعایت بهداشت و استانداردهای لازم, مبادرت به تولید می‌کرد و به قیمت بسیار ارزان در بازار به فروش می‌رساند.

به گزارش خبرگزاری موج،  محمدرضا فشایی ظهر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: در آمار موجود تعداد خانوارهای ساکن در محله مدرسی, 20 خانوار بود که با مراجعه تک تک منازل, 490 خانوار در این محله شناسایی شدند.

وی افزود: در بازدیدهای به عمل آمده, متاسفانه کارگاه تولید پوشک بچه, در طویله منزلی کشف شد که بدون رعایت بهداشت و استانداردهای لازم, مبادرت به تولید می‌کرد و به قیمت بسیار ارزان در بازار به فروش می‌رساند.

رئیس بهزیستی شهرستان گنبدکاووس افزود: معضل دیگر در این محله, عدم مشاوره ژنتیکی در خانواده‌ها است و نیاز است در این مورد توجه شود, زیرا در برخی خانواده حتی نزدیک به 10 معلول وجود دارد.

فشایی تصریح کرد: این محله, نانوایی ندارد و مشکل دیگر آن پارک موجود است که علاوه بر فضاسازی و فنس‌کشی, باید مواردی هم مورد توجه قرار گیرد که منشاء آسیب‌های اجتماعی نشود.

رئیس بهزیستی شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد: در محله اسلام‌آباد, 34 نفر معتاد و در محله مدرسی 7 نفر معتاد به صورت رایگان به مراکز ترک اعتیاد معرفی شدند تا با بازگشت به زندگی سالم, از آسیب‌های اجتماعی در خانواده این افراد جلوگیری شود.

بازدیدهای بهزیستی از مناطق آلوده

فشایی گفت: 3 نفر در حاشیه رودخانه جوار محله بدلجه شناسایی و به شیلتر معرفی شدند, همچنین از مراکز DIC شهرستان و فعالیت آنان نیز بازدید شد.

فرج الله رزاقی مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: مدرسه محله اسلام آباد جزء مدارس تخریبی است و در اعتبارات استانی, بودجه در نظر گرفته شده که به محض تخصیص آن تخریب و بازسازی خواهد شد.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس افزود: سرویس بهداشتی مدرسه اسلام آباد, با کمک یک خیر بازسازی و تعمیر شد تا دانش‌آموزان تا زمان تخریب مدرسه مشکل سرویس بهداشتی نداشته باشند.

رزاقی تصریح کرد: در سال جاری بیشترین جذب کودکان بازمانده از تحصیل را در آموزش و پرورش داشتیم, کما اینکه در مناطق آلوده, 600 نفر از خانواده های دانش آموزان, آموزش خانواده را گذراندند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج