با حضور معاونان توان‌بخشی بهزیستی استان‌های مختلف کشور کارگاه آموزشی منطقه‌ای پروژه نویسی به میزبانی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، دومین کارگاه آموزشی منطقه‌ای علمی-آموزشی"پروژه نویسی" با حضور معاونان توان‌بخشی بهزیستی استان‌های مختلف کشور و مسئولان ستادی سازمان بهزیستی به میزبانی کرمانشاه در هتل بین‌المللی پارسیان این شهر برگزار شد.

امید قادری مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه بابیان اینکه این کارگاه باهدف ارتقای خدمات توان پزشکی و توان‌بخشی برای جامعه هدف و افراد نیازمند برگزارشده است گفت: توان‌بخشی برند بهزیستی است و اگر توان‌بخشی را از بهزیستی بگیریم کارکردش متفاوت خواهد شد باید موضوعات خلاقانه طراحی کنیم و ظرفیت حوزه توان‌بخشی را بالا ببریم.

قادری با اشاره به نهادهای موازی و به‌نوعی رقیب بهزیستی در حوزه توان‌بخشی، تأکید کرد: اگر در توان‌بخشی دچار رکود شویم، زحمت‌هایی که در این سال‌ها برای توان‌بخشی کشیده‌ایم هدر خواهد رفت.

وی گفت: استان کرمانشاه سال‌ها درگیر جنگ و پیامدهای ناشی از آن بود و این امر علاوه برافزایش آسیب‌های اجتماعی باعث بالا رفتن آمار معلولیت در استان شده است متأسفانه آمارهای خوبی در حوزه آسیب‌های اجتماعی و معلولیت نداریم و برای خروج از این وضعیت نیازمند کار جهادی هستیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج