عضو هیئت مدیره سازمان تعاون روستایی کشور گفت: امسال بیش از ۳۵ هزار تن پنبه در کشور تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، محمدرضا محمدزاده عصر امروز در بازدید از کارخانه‌های پنبه‌پاک‌کنی علی‌آباد‌کتول اظهار داشت: از آغاز فصل برداشت پنبه در کشور بیش از 8500 تن پنبه به صورت تضمینی خریداری شده است.

 بیشترین محصول کشت شده در کشور 

وی تاکید کرد: بیشترین محصول کشت شده در کشور در استان گلستان است که امسال این میزان پنبه هم در گلستان در مراکز خرید تضمینی تحویل شده و پیش بینی می‌شود در کشور امسال پیش بینی می‌شود 35 هزار تن وش پنبه برداشت شود.

محمدزاده خاطرنشان کرد: پارسال در کشور 27500 تن وش تحویل شده بود که امسال افزایش حدود 30 درصدی را پیش بینی می‌کنیم.

عضو هیئت مدیره تعاون روستایی ایران اظهار داشت: پرداخت پول وش‌های تحویلی از همان هفته‌های اولیه آغاز شد و تاکنون 80 درصد این وجه پرداخت شده و همه تلاش ما این است که 20 درصد باقیمانده هم هر چه سریع‌تر پرداخت شود.

محمدزاده تاکید کرد: دولت به دنبال کشت و افزایش سطح زیر کشت پنبه در کشور است و از کشاورزان با انواع حمایت‌ها از جمله بذر اصلاح شده و خرید تضمینی حمایت می‌کند.

وی تصریح کرد: در کشور بیش از 5 هزار تعاونی روستایی فعال است که این تعاونی‌ها انواع محصولات را به صورت تضمینی خریداری می‌کنند و این شبکه‌های تعاونی از خود کشاورزان هستند و برای حمایت از آنها ایجاد شده‌اند.

عضو هیئت مدیره تعاون روستایی ایران افزود: انواع محصولات مانند جو، کلزا و پنبه در این تعاونی‌ها با قیمت تضمینی خریداری می‌شوند تا کشاورزان با رغبت بیشتر به کشت انواع محصولات کشاورزی اقدام کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج