استاندار هرمزگان با اشاره به گلایه صادرکنندگان در خصوص توقف کارهای گمرکی آنان در روزهای تعطیل، تصریح کرد: تصمیم بر این شد که چیزی به عنوان تعطیلی که توقف کارها را در بنادر و گمرکات بدنبال داشته باشد، نداشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری موج از بندرعباس، فریدون همتی در حاشیه بازدید از بندر شهید رجایی گفت: بندر شهید رجایی به عنوان مرکز اصلی، بیشترین عملیات تخلیه و بارگیری صادرات و واردات را داراست و مدیریت اصلی گمرکات نیز در این بندر واقع شده است.

وی با اشاره به گلایه صادرکنندگان مبنی بر اینکه کارهای گمرکی آنان در روزهای تعطیل بدلیل فقدان نیروی کافی، عملا متوقف می شود، تصریح کرد: تصمیم بر این شد که چیزی به عنوان تعطیلی که توقف کارها را در بنادر و گمرکات بدنبال داشته باشد، نداشته باشیم.  

نماینده عالی دولت در استان گفت: طی مذاکراتی با مدیران گمرکات اذعان داشتند؛ حتی در تعطیلات رسمی نیز برای انجام کارهای گمرکی، نیروی کشیک دارند، بنابراین به صادرکنندگان و واردکنندگان اعلام می کنم که در روزهاتی تعطیل هم کارکنان کشیک حضور خواهند داشت و هیچ گونه تعطیلی در صادرات و واردات نباشد در غیر این صورت صادرکنندگان می توانند موارد را به استانداری اطلاع دهند.

استاندار هرمزگان ابراز داشت: باید کمک کنیم تا مشکلات میان بنادر و گمرکات با نهادها و ارگان ها و حتی بخش های خصوصی که متصرفاتی در اینجا دارند، یکی پس از دیگری رفع شود تا ظرفیت بندر توسه یافته و به سمت استاندارد شدن حرکت کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج