مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان از آبرسانی و تامین آب آشامیدنی سه روستای دور افتاده و محروم شهرستان بشاگرد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آب و فاضلاب روستایی هرمزگان، عبدالحمید حمزه پور عنوان کرد: سه روستای شمسون، برکهنک و دولت آباد در منتهی الیه شهرستان بشاگرد و در مرز با استان سیستان و بلوچستان واقع شده اند.
وی در ادامه توضیح داد: این سه روستا تا کنون فاقد شبکه و تاسیسات آبرسانی بودند و آب آشامیدنی و بهداشتی مورد نیاز خود را به سختی، از مسافتی طولانی با ظرف های غیر استاندارد حمل میکردند که در اقدامی جهادی توسط شرکت اب و فاضلاب روستایی در کمتر از یک ماه عملیات اجرایی ان اغاز و به پایان رسید.
این مقام مسئول در خصوص مشخصات پروژه بیان کرد: بهسازی سه دهنه چشمه، عملیات لوله گذاری و شبکه توزیع به طول 20 کیلومتر، ساخت دو ایستگاه پمپاژ و ساخت سه مخزن با ظرفیت 30 و 40 متر مکعب از مشخصات این پروژه است.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان تصریح کرد: میزان اعتبار اجرای آبرسانی به این سه روستا بالغ بر هشت میلیارد ریال بوده است.
وی یاداور شد: جمعیت روستای شمسون 81 نفر، روستای برکهنک 258 نفر و روستای دولت آباد 177 نفر است که در حال حاضر به اب اشامیدنی سالم و بهداشتی دسترسی دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج