معاون خدمات شهری شهرداری اهواز گفت: ساکنان منازل این منطقه اخطارهای لازم را قبلا مورد بی‌توجهی قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، علیرضا عالی‌پور با اشاره به حادثه ریزش کوه در کوی رمضان (منبع آب) اهواز گفت: قبلا اخطارهای لازم به ساکنان منازل این منطقه داده شده بود که مورد بی‌توجهی آن‌ها قرار گرفت. 

عالی‌پور اظهار کرد: ریزش کوه در ساعت 6:49 دقیقه امروز در خیابان 4 کوی رمضان، موجب ریزش آوار بر دو باب منزل مسکونی شد که به صورت غیرمجاز در مجاورت کوه احداث شده بودند .

وی افزود: در این منازل در مجموع هفت نفر شامل دو مرد، دو زن و سه کودک زندگی می‌کردند که دو کودک متاسفانه در این حادثه جان باختند و بقیه مصدوم شدند.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز در خصوص وضعیت ایمنی منازل غیر ایمن مجاور یا زیر کوه در این منطقه تصریح کرد: این خانه‌ها به صورت طبقاتی و پلکانی در کنار کوه و بدون هیچگونه مجوزی احداث شده‌اند و در برابر اخطارهای شهرداری منطقه هفت مقاومت می‌کردند. 

عالی‌پور افزود: به دلیل حادثه‌خیز بودن این منطقه مسکونی، قبل‌تر اخطارهای لازم از سوی شهرداری منطقه به ساکنین داده شده بود اما به دلایل مختلفی تخلیه منازل صورت نگرفت.

وی بیان کرد: جلسه ستاد بحران استان  هم اکنون تشکیل شده است و تصمیمات لازم به منظور تعیین تکلیف سایر ساکنین این منطقه اتخاذ خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج