مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در پنجمین روز از هفته تربیت بدنی با حضور در آموزشگاه حکمت ناحیه دو شهرستان خرم‌آباد در مراسم نرمش صبحگاهی دانش‌آموزان و مربیان این آموزشگاه شرکت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از لرستان، خدانظر دریکوند در این مراسم که معاون تربیت بدنی و سلامت، مدیر و جمعی از کارکنان ستادی آموزش و پرورش ناحیه دو نیز حضور داشتند، با تبریک هفته تربیت بدنی،  توسعه ورزش‌های همگانی و استعدادیابی برای ورزش قهرمانی را راهبرد آموزش و پرورش در عرصه تربیت بدنی و سلامت دانش آموزان عنوان کرد و افزود: بی تحرکی، تغذیه ناسالم و سبک نادرست زندگی، عامل بسیاری از مرگ و میرها در جامعه است.

وی تاکید کرد: باید تلاش شود تا دانش آموزان در مدارس به نرمش  صبحگاهی، ورزش و تحرک بدنی علاقمند شوند، چراکه ورزش و تحرک، هم باعث شادابی و نشاط آنان می‌شود و هم نقش موثری در فرایند یادگیری آنان خواهد داشت.  

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در ادامه به فعالیت‌های آموزش و پرورش در حوزه ورزش اشاره کرد و گفت: برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای با رویکرد مدرسه محوری در 905آموزشگاه و مشارکت 97هزار دانش آموز، طرح حیاط پویا در 800آموزشگاه با مشارکت 91هزار دانش آموز از جمله برنامه‌هایی است که در راستای تقویت و ترویج ورزش در مدرسه اجرا می‌شود.

وی به وجود 112کانون ورزشی درون مدرسه‌ای و 272کانون ورزشی برون مدرسه‌ای اشاره کرد و گفت: کانون‌های ورزشی مکانی برای پرورش و هدایت فعالیت های مدرسه‌ای دانش‌آموزان است و رشته‌هایی که مدرسه امکان اجرای آن وجود ندارد با محوریت محله‌ها در کانون‌ها دنبال می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج