معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران با اشاره به اینکه صید غیراصولی و غیرمجاز بیش از پیش منابع ارزشمند آبزی خلیج فارس را تهدید می‌کند از اتحادیه‌ها و تعاونی‌های صیادی هرمزگان خواست تا در این راه فرهنگ‌سازی لازم را صورت دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، شاپور کاکولکی صبح امروز در نشست بررسی مسائل صید و صیادی هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان به عنوان یکی از قطب‌های مهم شیلاتی به ویژه در زمینه صید و صیادی در کشور و منطقه مطرح است گفت: ظرفیت‌های موجود در هرمزگان می‌تواند موجبات توسعه بیش از پیش استان، کشور و منطقه را فراهم سازد.

وی گفت: هر شهرستان‌ هرمزگان نیز با توجه به ظرفیت‌ها و توانایی‌های خود در راستای توسعه شهرستان خود با عزمی جدی‌تر گام بردارد.

این مسئول با اشاره به اینکه صید غیراصولی و غیرمجاز در صورت تداوم می‌تواند بیش از پیش ذخایر ارزشمند آبزیان در خلیج فارس را تحت فشار بگذارد، از اتحادیه‌ها و تعاونی‌های صیادی هرمزگان خواست تا با تعامل و همفکری بیشتر و همچنین همکاری نزدیک‌تر با شیلات و به ویژه یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان هر چه بیشتر این دستگاه را در کاهش فشار بر ذخایر آبزیان همراهی کنند.

معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران دیدار از نزدیک با جامعه صیادی را از ویژگی‌های مهم این نشست خواند و تصریح کرد: حفظ و ارتقای ارتباط نزدیک جامعه صیادی با سازمان شیلات ایران و اداره کل شیلات هرمزگان را موجب ارتقای همه جانبه صید و صیادی در استان و مجموعه شیلات دانست.

کاکولکی یکی از مباحث پیشرو سازمان شیلات ایران را بیمه‌های درمانی و تکمیلی برای فعالان عرصه صیادی و آبزی‌پروری و نیز مبحث بیمه شناورهای صیادی خواند.

وی ایجاد زیستگاه‌های مصنوعی با مشارکت بخش خصوصی، ارتقای جایگاه تعاونی‌های صیادی و همچنین افزایش درآمد آنها، ترویج و گسترش صید با قلاب، بازنگری و تسهیل در پرداخت عوارض بندری و همچنین بررسی ویژه وضیعت صید و ذخایر ارزشمند آبزیان را از مهم‌ترین مسائل پیشرو استان خواند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج