مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از تدوین فرصت‌های سرمایه‌گذاری گردشگری غرب استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، فریدون الهیاری در دومین نشست میراث فرهنگی با شهرداران و اعضای شورای پنجم اسلامی شهرهای استان اصفهان اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های میراث فرهنگی اصفهان توسعه پایدار گردشگری در محور غرب استان است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان تیران و کرون دروازه غرب استان اصفهان به شمار می‌رود، تصریح کرد: هر طرح گردشگری در این حوزه که بتواند گردشگری پایدار را در این منطقه ایجاد کند، می‌تواند به توسعه توامان اقتصادی و فرهنگی غرب استان بینجامد.

مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان افزود: تمامی توان بالقوه توسعه گردشگری منطقه غرب استان در بسته‌های پیشنهادی فرصت‌های سرمایه‌گذاری غرب استان اصفهان قرار داده شده و با کمک فعالان گردشگری، مجتمع‌های گردشگری در غرب استان به ویژه شهرستان تیران و کرون احداث می‌شود.

در این نشست، طرح گردشگری منطقه چشمه مرغاب شهر عسگران بررسی و مقرر شد با ادامه روند کاوش‌های باستان‌شناسی در تپه تاریخی این منطقه، طرح جامع گردشگری این منطقه، تدوین و سپس سرمایه‌گذاران گردشگری فعالیت خود را در این منطقه با حمایت اداره کل میراث فرهنگی استان آغاز کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج