معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان گفت: شناسایی مراکز ثقل و دسته‌بندی در حوزه بهداشت و درمان بسیار اهمیت دارد و باید در این زمینه آسیب‌شناسی و تهدیدشناسی صورت گیرد و در نهایت هر یک از موضوعات اولویت‌بندی شود.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری موج، دکترهومن قصری  در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان کردستان که در سالن جلسات استانداری  برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه به دلیل نبود برخی آگاهی‌رسانی‌ها در جامعه، پدافند غیرعامل در بین مردم و ادارات مغفول و ناشناخته مانده و نیاز است تا ادارات و سازمان‌های عضو پدافند غیرعامل به کارمندان و کارکنان خود در این راستا آموزش‌هایی را ارائه دهند.

به گفته قصری، پدافند غیرعامل در سایر کشورهای پیشرفته بیش از ۳۰  سال است که در حال اجرا است زیرا این نیاز را به خوبی لمس کرده‌اند، اما در ایران چند سالی است که به طور جدی به آن پرداخته شده است و باید بسیار کار شود تا این موضوع را همه‌گیر کنیم.
این مسوول با تاکید بر اینکه اصل در حوزه بهداشت و سلامت بر رصد و پایش است که مستقیم از سطح کشور انجام می‌شود، گفت: در پدافند غیرعامل اشتراکات زیادی با مدیریت بحران وجود دارد و باید کاری کنیم عوامل تهدید شناسایی شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان با بیان اینکه در بعضی از مراکز حساس شهری باید سامانه پدافند غیرعامل تجهیز شود، اظهار داشت:  در مراکز ثقل شهری از جمله بیمارستان‌ها، آتش‌نشانی، سیلوها و مراکز نظامی بحث پدافند غیرعامل در نظر گرفته نشده است و با توجه به بحرانی بودن منطقه و جغرافیای استان باید به این مهم توجه ویژه شود.

وی بیان داشت: شناسایی مراکز ثقل و دسته‌بندی در حوزه بهداشت و درمان بسیار اهمیت دارد و باید در این زمینه آسیب‌شناسی و تهدیدشناسی صورت گیرد و در نهایت هر یک از موضوعات اولویت‌بندی شود.

قصری در پایان با اشاره به اینکه آموزش در بحث پدافند غیر عامل بسیار اهمیت دارد، تصریح کرد:  بحث پدافند غیرعامل به صورت تهاجمی و بدون برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد، باید در مراکز آموزشی و دانشگاهی ما آموزش‌های لازم برای آشنایی با بحث پدافندغیرعامل داده شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج