مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ هزار و ۵۰۰ کودک زیر ۵ سال دارای سوءتغذیه در استان وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری موج از یاسوج، فرید محبی عصر امروز در جمع مدیران کهگیلویه و بویراحمد که با حضور دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک دادگستری در محل استانداری این استان برگزار شد، اظهار کرد: 8 هزار و 300 دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد هستند، و خدمات مختلفی از جمله امکانات اولیه برای ادامه تحصیل به آنها ارائه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 2 هزار و 500 کودک زیر 5 سال دارای سوء تغذیه در استان وجود دارد، عنوان کرد: 10 درصد از این کودکان تحت حمایت کمیته امداد هستند و مابقی از سوی خیرین مورد حمایت قرار می‌گیرند.

وی افزود: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی سبد کالا به صورت ماهانه بین این افراد توزیع می‌شود و ماهانه به هر خانواده این کودکان مبلغ 730 هزار ریال پرداخت و  در مناطق محروم استان یک میلیون و 200 هزار ریال سبد کالا پرداخت می‌شود.

محبی با بیان اینکه 43 مادر باردار و شیرده دارای سوء تغذیه زیر پوشش کمیته امداد استان است که ماهانه به هر کدام از این افراد 106 هزار تومان سبد کالا داده می‌شود، بیان کرد: تعداد 5 مجتمع شبانه روزی در راستای خدمات دهی به دانش آموزان روستایی وجود دارد که تعداد 312 دانش آموز در آنها مشغول به تحصیل هستند.

وی تاکید کرد: 4 هزار کودک یتیم زیر 18 سال تحت پوشش کمیته امداد هستند که توسط 6 هزار حامی مورد حمایت قرار می‌گیرند و سالانه حدود 3 میلیارد تومان خدمات توسط خیرین و حامیان در قالب خدمات نقدی و کالایی به آنها پرداخت می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج