استاندار قم با اشاره به توفیقات کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم در زمینه شناسایی و حمایت از نیازمندان واقعی و کاهش تعداد مددجویان گفت: این سیاست باید در مسیر مناسب خود استمرار داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم، استاندار قم در دیدار مدیرکل و معاونین کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم طی سخنانی با اشاره به اهمیت کار در نهاد مقدس کمیته امداد اظهار کرد: خدمت رسانی به اقشار محروم جامعه و تلاش در زمینه رفع مشکلات آنها از ارزش و فضیلت بالایی برخوردار می باشد.

وی با تقدیر از زحمات کمیته امداد در محرومیت زدایی و کمک به ریشه کنی فقر تصریح کرد: کارهای بزرگ و اقدامات چند سال اخیر کمیته امداد استان قم، در خور توجه و شایسته تقدیر است.

سیدمهدی صادقی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در زمینه شناسایی و حمایت از نیازمندان واقعی و حرکت در مسیر کاهش تعداد مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خاطرنشان کرد: تداوم این سیاست گذاری صحیح می تواند در جهت رفع فقر و عافیت طلبی در جامعه مؤثر باشد.

وی همچنین با اشاره به سرانه بالای مشارکت مردم قم در کمک به نیازمندان گفت: پشتوانه مردمی کمیته امداد، خدمات این نهاد را تسهیل کرده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم نیز در ابتدای این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از حمایت ها استاندار به کمیته امداد اظهار کرد: تمام تلاش و همت ما در این نهاد، رسیدگی به مشکلات نیازمندان و مقابله با پدیده فقر است.

اکبر میرشکار با اشاره به آمار رسمی خدمات گیرندگان از این نهاد در قم خاطرنشان کرد: تعداد 15 هزار و 820 خانوار به عنوان مستمری بگیر تحت حمایت کمیته امداد استان قم می باشند. ضمن این که 3 هزار و 700 خانوار نیز به صورت موردی کمک دریافت می کنند.

وی توانمند سازی و کاهش آمار مددجویان تحت پوشش را از سیاست های مهم کمیته امداد استان قم در دو سال اخیر عنوان و تصریح کرد: از شهریور سال گذشته تا شهریور امسال 7 درصد کاهش تعداد مددجویان را داشته ایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج