رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان گفت: امسال ۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات رونق تولید در استان پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، خلیل قاسمی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید هرمزگان گفت: این تسهیلات به ۳۳ واحد تولیدی و صنعتی پرداخت شده است.

وی افزود: سهمیه امسال هرمزگان از تسهیلات رونق تولید ۶۰۰ میلیارد تومان است که تاکنون واحد‌های مختلف برای دریافت بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به بانک‌های عامل معرفی شده اند.

قاسمی گفت: در زمینه تعهد اشتغال استان نیز تاکنون بیش از ۴۴ درصد از ده هزا رو ۶۹۷ شغل موظفی در استان ایجاد شده است. وی افزود: در این جلسه پرداخت تسهیلات به بیش از ۳۰۰ واحد صنفی بررسی شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری هرمزگان نیز در این جلسه گفت: بانک‌ها تلاش بیشتری برای پرداخت تسهیلات مورد نیاز واحد‌های تولیدی داشته باشند.

علی رئوفی افزود: شرکت گاز سهمیه مورد نیاز شرکت‌های سیلندر پرکنی در شرق استان را تامین کند تا مشکل مردم در این زمینه رفع شود.

توقف دریافت عوارض آب منطقه‌ای از معادن شن و ماسه و بالا بودن نرخ آب مصرفی کارخانه‌های آب معدنی استان و مشکلات بانکی برخی سرمایه گذاران بخش خصوصی از دیگر دستورکار‌های این جلسه بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج