مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان از اجرای فاز دوم آبرسانی از سد سهران به روستاهای شهرستان بشاگرد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان، عبدالحمید حمزه پور عنوان کرد: شهرستان بشاگرد با دارا بودن بیش از 162 روستا و جمعیتی معادل 32 هزار و 190 نفر که نشان می دهد بیش از 92 درصد جمعیت شهرستان بشاگرد روستا نشین هستند با مشکل کمبود آب مواجه است.

وی افزود: این شهرستان به علت شرایط خاص جغرافیایی و اقلیمی فاقد منابع تامین آبی مناسب زیر زمینی است و هموراه از کمبود شدید آب شیرین و شرب رنج می برد.

این مقام مسوول تصریح کرد: کمبود ابی در این منطقه تا جایی است که با کوچکترین خشکسالی تمامی منابع آبی محدود و ناپایدار سطحی(چشمه ها و رودخانه ها) کاملا خشک و غیر قابل استفاده می شوند.

مدیرعامل آبفای روستایی هرمزگان بیان کرد: این شرکت پس از بررسی های لازم در راستای تامین اب پایدار به منطور ابرسانی به روستاهای سد سهران که در شمال شرقی این شهرستان واقع شده و بالغ بر 3400 میلیون مترمکعب گنجایش ان می باشد از ظرفیت این سد استفاده میکند.

حمزه پور توضیح داد: در راستای تامین آب شرب تعداد 53 روستای این منطقه با جمعیتی معادل 15 هزار و 128 نفر مطالعات و برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

وی در خصوص میزان اعتبار این پروژه گفت: جهت تکمیل این پروژه و بهره مندی روستاهای مورد نظر به اعتباری بیش از 500 میلیارد ریال نیاز است که خوشبختانه با پیگیری های این شرکت در سالجاری تاکنون بیش از 200 میلیار ریال مورد تصویب قرار گرفته و در این راستا به زودی عملیات اجرایی فاز دوم این مجتمع بزرگ اغاز می شود.

مدیرعامل آبفای روستایی استان اضافه کرد: عملیات اجرایی این پروژه پس از انتخاب پیمانکار آغاز می شود که در صورت تخصیص اعتبارات لازم پیش بینی می شود تا پایان سال مالی جاری در این فاز بیش از 10 روستا ازآب شرب پایدار برخوردار شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج