استاندار کردستان گفت: پروژه 22 گولان سنندج بالغ بر 23 سال است که از عمر آن می گذرد ولی متاسفانه همچنان در بلاتکلیفی قرار دارد و باید در خصوصآن چون یک طرح ملی است تا حد توان هم وزارت و استانداری کمک کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، بهمن مرادنیا امروز (26 مهر) در دیدار مسئولین ورزش و جوانان استان و معاون وزیر با وی به مناسبت هفته تربیت بدنی، ضمن گرامیداشت این هفته، اظهار کرد: هرکس که در طول دوران خدمت خود مسئولیتی را در کردستان تجربه کرده از صفا و صمیمت این دیار به نیکی یاد کرده است.

وی ضمن اشاره به اینکه ورزش کردستان در گذشته نام خوبی در سطح کشور داشته است، عنوان کرد: ورزش این استان هنوز در بحث زیرساخت نیز با مشکلات روبرو است و برای بهتر سازی آن باید وزارت ورزش توجه ویژه تری داشته باشد.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه پروژه 22 گولان یک طرح ملی است عنوان کرد: بالغ بر 23 سال از عمر این پروژه می گذرد، ولی متاسفانه همچنان در بلاتکلیفی قرار دارد، لذا باید در راستای تکمیل آن هم وزارت و هم استانداری تا حد توان کمک کنند.

مرادنیا در ادامه به بحث گردشگری اشاره و تصریح کرد: یکی از کارهایی که در استان باید انجام شود جذب توریست است و یکی از این اهداف زمانی صورت خواهد گرفت که در مرکز استان یک مجموعه ورزشی مناسب وجود داشته باشد و از این طریق بتوانیم میزبان مسابقات ملی و بین المللی باشیم.

وی ضمن اشاره به اینکه صداقت در کار رابطه انسانی را برقرار می کند، عنوان کرد: استان کردستان برای رشد و توسعه از پتانسیل های خوبی برخوردار است که متاسفانه بی توجهی ها با عث شده از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نشود.

استاندار کردستان با بیان اینکه متاسفانه مدیریت منابع مهم این دیار در دست استان نیست، ذکر کرد: استان کردستان از منابع آبی خوبی برخوردار است ولی متاسفانه مدیریت آن برای استان نیست و تخصیص آب سدهای کردستان برای استانهای دیگر است.

مرادنیا با اشاره به اینکه معادن خوبی در استان وجود دارد، گفت: متاسفانه در معادن ما خام فروشی صورت می گرفت و به دلیل عدم زنجیره مناسب در این راستا سرمایه ها ضربه می خوردند.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم با آشنایی که از بخش خصوصی داریم بتوانیم سرمایه گذاران خوبی جذب کنیم و مشکلات همچون بیکاری را در استان تا حد مطلوبی حل کنیم.

استاندار کردستان در پایان یادآور شد: متاسفانه در این استان از ظرفیت ها به طور مطلوب استفاده نشده است و امروز نیز شاهد آن هستیم که از مزیت مرزهای کردستان نیز بهره نگرفته ایم و در کل صادرات و ترانزیت از مرزها فقط 6 میلیارد دلار بوده است که در مقایسه با دیگر مرزهای کشور از نظر ریالی کمی متفاوت است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج